Avtor Sporočilo

<  Styling  ~  led diode za reg. tablico octavo 2011

OdgovorObjavljeno: Sr jun 12, 2013 7:14 pm
Škoda majstrPrispevkov: 138Pridružen: So jul 25, 2009 8:12 am
Jaz sem si za mojo Octavio II Combi (1.9TDI, l. 2006, pre.facelift) nabavil tele http://www.ebay.co.uk/itm/280985626787 in delajo BP, brez kakršnekoli dodatne vezave uporov in nevemšečesa.

Po drugi strani pa sem nabavil tele za parkirne http://www.ebay.co.uk/itm/350524825678 in mi jih računalnik izklopi (zazna napako). Kakšna ideja?

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jun 12, 2013 9:19 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Pe jun 12, 2009 11:52 am
Evo. Jaz sem odj**** vse te canbus LED in poskusil z varianto:
Slika

Kitajc je poslal:
- 2x t10 podnožje
- 2x LED BREZ canbus/upora (3 diode v vrsti)

Počakal cca. 14 dni, da roba prispe, vzel iz dveh avtomobilov rezervni pozicijski žarnici in vse skupaj zvezal (zalotal), kot je na zgornji sliki.

Tako zvezano sem priključil na napajanje, pravilno obrnil in vtaklnil LEDici in voila. Zadeva zaenkrat dela, opozorilne lučke ni, bom pa čez nekaj dni poročal, kako je s tem.

Bela LED osvetlitev tablice na čistem belem avtu... :cool:
Stroški: če ne računam navadnih pozicijskih, cca. 2,5 eur :cool: :cool:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 13, 2013 7:59 am
Škoda loverPrispevkov: 273Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:58 am
super :buny: :buny: , dej pošlji slikco zvečer, kakšna je svetloba, sm pa gledal tele od osrama, http://www.superstrela.com/katalog/za-v ... -36mm.html
sicer so svinjsko drage, pa me zanima če bi strezalo octavii, oz, ne bi javljalo napake za pregorelo žarnico


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 13, 2013 8:24 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Milanj, za parkirne uporabi tiste tadolge led žarnice iz ebaya,mislim da je gor 12 ledic, garantirano ni napake.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 13, 2013 9:41 am
Škoda majstrPrispevkov: 138Pridružen: So jul 25, 2009 8:12 am
Ok.

Tele, ki sem jih zdaj nabavil sem že namontiral kot notranjo osvetlitev (bralne lučke) in delajo BP. :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 13, 2013 10:09 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Milanj ti bom kar tule odgovoril, pa mogoče še komu prav pride.Nabavil sem te ledice za parkirne in dosedaj nobene napake pri O2 l.2006.

http://www.ebay.com/itm/2pcs-T10-13-SMD ... 8f&vxp=mtr


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 18, 2013 11:49 am
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Pe jun 12, 2009 11:52 am
giggs je napisal/-a:
Evo. Jaz sem odj**** vse te canbus LED in poskusil z varianto:
Slika

Kitajc je poslal:
- 2x t10 podnožje
- 2x LED BREZ canbus/upora (3 diode v vrsti)

Počakal cca. 14 dni, da roba prispe, vzel iz dveh avtomobilov rezervni pozicijski žarnici in vse skupaj zvezal (zalotal), kot je na zgornji sliki.

Tako zvezano sem priključil na napajanje, pravilno obrnil in vtaklnil LEDici in voila. Zadeva zaenkrat dela, opozorilne lučke ni, bom pa čez nekaj dni poročal, kako je s tem.

Bela LED osvetlitev tablice na čistem belem avtu... :cool:
Stroški: če ne računam navadnih pozicijskih, cca. 2,5 eur :cool: :cool:



Evo zadeva po več kot enem tednu še vedno dela BP.
Mislim, da je tole super in poceni rešitev. Pomoje bolje, kot kakšne OEM VW rešitve z OEM upori in ledicami, ki nanesejo čez 50 eur. S tem, da pri OEM rešitvi tisti upori še vedno porabljajo energijo.
Bitkov pa ne bi rad prestavljal, ker je to za moje pojme nepotreben poseg.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 18, 2013 2:57 pm
Škoda majstrPrispevkov: 138Pridružen: So jul 25, 2009 8:12 am
giggs je napisal/-a:


Evo zadeva po več kot enem tednu še vedno dela BP.
Mislim, da je tole super in poceni rešitev. Pomoje bolje, kot kakšne OEM VW rešitve z OEM upori in ledicami, ki nanesejo čez 50 eur. S tem, da pri OEM rešitvi tisti upori še vedno porabljajo energijo.
Bitkov pa ne bi rad prestavljal, ker je to za moje pojme nepotreben poseg.


Tudi pri tej rešitvi skrite lučke ravnotako porabljajo energijo.

Jaz mislim, da je kaj takega najoptimalnejša rešitev in ni treba ničesar prestavljati/predelovati:
http://www.ebay.co.uk/itm/280985626787


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 20, 2013 3:07 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Pe jun 12, 2009 11:52 am
Res!? Sem mislil, da če jo skrijem, da ne porabi nič dodatne energije.

Sarkazem off.

Glede tvojega predloga:
http://www.ebay.co.uk/itm/280985626787

Zakaj misliš, da imajo te ledice tista hladilna telesa na sebi?
Sicer, si sprobal? Si prebral kje kakšno uporabniško izkušnjo, da so OK?
Mislim da tvoj predlog ni ok, ker je pomoje standardna zgodba. Premalo upora.

Sicer pa naroči in poročaj. Glede na ceno bi znalo biti ugodno. Če dela na FL.

EDIT: zdaj vidim, da si sprobal na preFL. Torej, verjetno niso OK za FL.

Pa brez zamer.
G


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jun 22, 2013 10:22 am
Škoda majstrPrispevkov: 138Pridružen: So jul 25, 2009 8:12 am
No, tako si se zapičil v to, da upori porabljajo energijo, kot da je to neka pomankljivost v primerjavi s tvojo rešitvijo.. ;)

Jp, sprobal na preFL in dela, na FL ne vem kako se obnesejo, oz. dvomim, da se.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jun 22, 2013 11:58 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Te imam tud jaz za tablice in delajo na pre-FL.Tole z dodatno lučjo men že odkar sem prvič slišal ni nič všeč.Če prosto visi kot na sliki, se ti lahko na poti razbije steklo in naredi kratek stik, pol je tuki pregrevanje in možnost požara, glede toka kolk ga porabi,pa je men vseen.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jun 23, 2013 11:14 am
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Pe jun 12, 2009 11:52 am
Če bi se spravili tole delati, bi verjetno spremenili mnenje.

Zadeva ne visi. Je relativno solidno pritrjeno in usmerjetno stran od kablov v notranjost.
Če bi pokukali skozi odprtino osvetlitve tablic, bi videli ogromno praznega prostora.
Je pa rešitev relativno preverjena (tuji forumi), tako da je tudi to eden izmed faktorjev, ki me je prepričal.

Jaz dvomim, da pride na trg LED rešitev za tole. Zato se mi ni dalo čakat. Teh par eur bom pa že riskiral in poskusil.

Če se kaj ne obnese, pa seveda poročam. Zaenkrat... (tok tok tok)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jul 19, 2013 10:04 am
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Pe jun 12, 2009 11:52 am
Prevoženih cca. 3-4k km. Zaenkrat BP.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 14, 2014 6:53 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Če mar 13, 2014 10:48 pm
Pozdravljeni,

zdaj je minilo skoraj eno leto od zadnje objave v tej temi. So se zadeve že kam premaknile za Octavio FL?
Se da dobiti kake LED, ki delajo brez problemov (brez javljanja napake)?

Hvala

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To maj 27, 2014 11:48 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: To maj 27, 2014 11:22 pm
Zdravo.

Ker imam enak problem pri novi Octavii, me zanima če je to kdo probal, oz. če ne javlja napake?

http://www.superskoda.com/de/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-MEGA-POWER-LED-licence-plate-lights-system-KI-R

Lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr maj 28, 2014 12:38 pm
Škoda loverPrispevkov: 273Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:58 am
zdravo, sm pisal na superstrela glede led diod za octavio 2011, in so mi rekli da majo rešitev, oziroma tale led diode je ustrezna in ne javlja napake :))))

http://www.superstrela.com/led-zarnica- ... 36mm.html#

tko da če kdo naroči in stestira naj javi, če je to res :)), so pa verjetno dost bolj kvalitetne saj so od osrama


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če sep 11, 2014 2:24 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 153Pridružen: Po maj 19, 2014 7:18 am
ok, dejte mi neki razložit...
sem pregledal tole temo in vidm, da mate nekateri spredaj za pozicijo (w5w) notr ledico..
a je to sploh dovoljeno? Ker sm slišal, da more met žarnica oznako E

sam sem pred kratkim kupil
Slika

in hotel zamenjat v avtu (imam ksenon in zgleda prov grdo rumeno zravn)..na moje presenečenje, je bila taka žarnica že tovarniško notr..tko da sm vrgu 5€ stran, ker ni nobene razlike (še vedno rumena svetloba).

Slika

torej, kako je zdej z zakonom, policaji..je dovoljeno met notr ledice al ne?

aha...najdu na netu:

Citiram:
Zanima me, če je dovoljena uporaba pozicijskih žarnic LED v prometu? Torej takšnih, ki svetijo belo - vem namreč, da se nikakor ne sme uporabljati žarnic, ki svetijo modro.

Voznik motornega vozila ali skupine vozil mora voziti v cestnem prometu s prižganimi dnevnimi svetilkami ali zasenčenimi žarometi.

Voznik mora voziti podnevi s prižganimi dnevnimi svetilkami. Kot dnevne svetilke se lahko uporabljajo tudi zasenčeni žarometi, katerih svetilnost je v takem primeru lahko zmanjšana za največ 25 %. Dnevne svetilke ali zasenčeni žarometi, ki se uporabljajo kot dnevne svetilke, so lahko prižgane, ne da bi bile sočasno prižgane pozicijske svetilke. Dnevne svetilke imajo lahko tehnologijo LED.

Če je avto homologiran in uporabljate luči za dnevno vožnjo v skladu z določbo 71. člena Zakona o pravilih cestnega prometa (torej tudi, če ob uporabi luči za dnevno vožnjo zadnje pozicijske luči sočasno niso prižgane), potem zaradi pravilne uporabe luči za dnevno vožnjo ne morete biti sankcionirani, če je tako predvidel proizvajalec vozila.

Naknadna namestitev takšnih luči pa se šteje kot poseg v vozilo in torej za predelavo vozila. Zato brez odobritve pristojne službe vožnja s takšnim vozilom ni dovoljena.

katastrofa..ne znajo konkretno odgovort na vprašanje...

http://www.policija.si/index.php/pogost ... sedemnajst
https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/71-c ... -na-vozilu


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 6 od 7
106 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu