Avtor Sporočilo

<  Styling  ~  led diode za reg. tablico octavo 2011

OdgovorObjavljeno: Po dec 26, 2011 11:20 am
Škoda loverPrispevkov: 273Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:58 am
lp, a ve kdo kje dobit oz. se dobi na original servisu oz. nadomestni deli škoda led diode za za zadnjo tablico, gledal sm na superskoda.com, sam baje so samo do letnika 2008, pa me zanima kje dobit za facelitft octavio diode


lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 07, 2012 12:13 pm
Uporabniški avatar*The Youngest*Prispevkov: 385Kraj: LjubljanaPridružen: So dec 13, 2008 2:19 pm
Na original škoda servisu mislim da jih ne dobiš.

Imel boš probleme z računalnikom če boš dal navadne ledice brez Canbus sistema oz. erorr free system, saj ti bo zaznal računalnik kot pregorelo žarnico pri tablicah. Lahko kupiš edino C5W Led z Canbusom sistemom oz. error free in probaš če ti računalnik ne bo kazal pregorele žarnice, kar pa ni delovalo na Fabiji letnik 2011 in pa Superbu letnik 2009.

Canbus pomeni da led dioda vsebuje upore da računalnik zazna kakor da je notri navadna žarnica. Na nekaterih avtih to deluje na Fabiji in Superbu ni delovalo. Probaš pa lahko z dodatnimi upori (http://www.facelift.si/index.php?page=s ... Itemid=159), čez kakšen tedn bomo to probali na superbu ugraditi upore in če želiš ti sporočim če deluje.

Za žarnice pa pobrskaj www.facelift.si našel sem jih predkratkim in so najenejši v sloveniji glede žarnic, in tudi cenejših nisem našel na ebay-u.

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So jan 07, 2012 1:19 pm
Škoda loverPrispevkov: 273Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:58 am
sporoči mi ja, hvala
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 08, 2012 7:09 am
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 47Kraj: LjubljanaPridružen: So jan 01, 2011 11:40 am

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 08, 2012 10:44 am
Škoda loverPrispevkov: 273Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:58 am
ja hvala :), me pa zanima, to so ta prave torej, z uporom, naj ne bi kazalo pregorele zarnice a ne, a mi zna kdo povedat katere ustrezajo za škodo octavio II 2011, oz. kje naj pogledam točno vrednost, katere izbrat:

http://superstrela.com/katalog/led-zarn ... v/led.html

hvala, lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 08, 2012 10:20 pm
Uporabniški avatar*The Youngest*Prispevkov: 385Kraj: LjubljanaPridružen: So dec 13, 2008 2:19 pm
Sam sem veliko bolj zadovoljen z faceliftom ( Kar ni delovalo smo lahko zamenjali in tudi zrihta kakšne druge žarnice ki jih ni na internetu. Pri superstreli pa smo imeli probleme z zamenjavo za druge žarnic itd. ) To so samo moje izkušnje mogoče je zdaj kaj drugače.

Najbolje da pogledaš sam katere so in pomiriš dimenzije, če te pa zanima glede uporov pa seveda inštrument v roke in pomeriti. :)

Z uporom naj nebi kazalo pregorele žarnice, pri našem Superbu in Fabiji kaže pregorelo žarnico, seveda z uporom na sami žarnici (Canbus sistemom, in nevemo zakaj ) . Naročili smo upore ki se jih veže izven žarnice (na faceliftu) in bom sporočil če deluje ali ne. :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To jan 10, 2012 11:39 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Vam je ratal na superbu s temi upori?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To jan 10, 2012 10:49 pm
Škoda loverPrispevkov: 273Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:58 am
tud mene zanima, preden kupim za octavio II, 2011, katere led diode bodo sigurno delale, brez da mi kaže napako za pregorelo žarnico, kje kih naročit


hvala lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 11, 2012 8:25 am
Uporabniški avatar*The Youngest*Prispevkov: 385Kraj: LjubljanaPridružen: So dec 13, 2008 2:19 pm
V tem tednu oz. Zacetek naslednjega dobimo upore pa vam sporocim. :)

Led diod pa zal nisem nasel ki bi imele 5w nasel sem samo 3w samo sezmeraj mislim da jih bo racunalnik zaznal. ;)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr jan 11, 2012 3:17 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
SuperB-NL je napisal/-a:

Z uporom naj nebi kazalo pregorele žarnice, pri našem Superbu in Fabiji kaže pregorelo žarnico, seveda z uporom na sami žarnici (Canbus sistemom, in nevemo zakaj ) . Naročili smo upore ki se jih veže izven žarnice (na faceliftu) in bom sporočil če deluje ali ne. :)


Pa ste probal odvzet kontakt ter dat stikalo za luči na nulo, pa potem samo kontakt, ker men tudi ni hotela ugasnit lučka za pregoreno žarnico in tudi računalnik ni prižgal zamenjano žarnico, dokler nisem vse izklopil.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 11, 2012 9:43 pm
Uporabniški avatar*The Youngest*Prispevkov: 385Kraj: LjubljanaPridružen: So dec 13, 2008 2:19 pm
Pri Superbu in Fabiji ni bilo veze kaj sem naredil, ker sem lahko tudi pri prižganem avtu zamenjal žarnico in če je bila navadna žarnica je lučka takoj ugasnila , če pa je bila led dioda je lučka še kar svetila. Oz. je tudi napisal Maxi-Dot prikazovalnik "check your plate light".

Bfranc: Kakšna je možnost za izklop preko računalnika da ti žarnice pri zadnji tablici ne zazna če je pregorela?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr jan 11, 2012 10:02 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Nebi vedel ker še nisem tega probal, lahko pa sprobam v petek, ko bom imel čas, drugače v računalniku je ta možnost.Ste me pa tok pritegnil z temi diodami, da sem jih še sam naročil.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 12, 2012 10:03 am
Škoda loverPrispevkov: 273Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:58 am
na katerem avtu jih bos sprobal


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 13, 2012 1:34 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
maarkec je napisal/-a:
na katerem avtu jih bos sprobal


Probal na O2 l.2006.

Torej, probal ta "cold diagnosis" za žarnice in tudi pri izklopljenem se prižge lučka, ko priklopim zraven diodo.Sem pa za preizkus skupaj zvezal tri visokosvetilne bele diode, ter dodal najprej 220 ohmski upor, ter potem menjal za 1.5 k ter nazadnje priklopil 220 ohmski upor na led diode, 1.5k ohmskega pa vezal med + in -.Zmeraj diode gorijo 5 sekund in nato računalnik izklopi tok.

Meni je idej zmanjkalo, edino kar je, da pod napako pokaže, da je računalnik pri lučeh dal ven 12.15V in pri bremzah 14.30V, da se po tej voltaži določi primeren upor, ker na koncu še piše -
ON
ON
OFF
OFF
OFF , in najbrž tukaj testira žarnice.

Zdej mi je kar mal žal, da nisem prej vse to probal preden sem naročil diode.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 13, 2012 8:46 pm
Uporabniški avatar*The Youngest*Prispevkov: 385Kraj: LjubljanaPridružen: So dec 13, 2008 2:19 pm
Prav tako je bilo pri nas, naročili upore in je računalnik kazal 5 sekund brez napake in 5 sekund gorele led diode, nato so se ugasnile ter računalnik pokazal pregorelo žarnico. Tudi nam je idej zmanjkalo. Nvm pa ali se to dogaja samo na Škodi ali še kje drugje? :hmm:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So jan 14, 2012 10:40 am
Škoda loverPrispevkov: 273Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:58 am
hm čudno to,


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 14, 2012 12:41 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Kolkor pregledujem po internetu, se cold diagnosis (ko daš kontakt) da izklopit, warm diagnosis(ko dela motor) se pa ne da izklopit.Vidim, da se bom ta teden igral z upori pa spajkalnikom :( .


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 7
106 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron