Avtor Sporočilo

<  Ostala vozila  ~  Renault Grand Scenic - Bfranc

OdgovorObjavljeno: Pe jan 16, 2015 4:02 pm
Češki fan!Prispevkov: 40Kraj: DobrepoljePridružen: Po apr 14, 2014 6:09 pm
jajca če mi ga šenkas te tožim _:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 16, 2015 4:41 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Šenkam ne, prodam pa...sam ne pocen. :): Pa nič ne vidim več tvoje Octavije, si šel tud ti na Renoja? :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 23, 2015 7:50 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Brez napak na tehničnem, zavarovanje manjše kot pri Škodi, čeprav je 30KM več.Se je pa stric na tehničnih spozabil, da imam FAP in je kmalu po pritisku gasa pogledal v prometno in tiho odmaknil vse pripomočke.

Glede vpisovanja kilometrov na tehničnih...vpišejo do zadnje cifre na list, tako da bravo, pa naj mi kdo reče, niso realni km na avtomobilu pri prodaji.Jih pa imam zdaj 246600km, od začetka Decembra do zdaj prevozil več kot 4000km. :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 23, 2015 12:51 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Super, sem prepričan, da jih bo še mnogo, naj kar tako lepo služi še naprej.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 11, 2015 6:29 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Včeraj se je moj Reno pripeljal v stilu domov....z Mercedesom....hvalabogu, da sem vzel asistenco.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 11, 2015 7:06 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
bfranc je napisal/-a:
Včeraj se je moj Reno pripeljal v stilu domov....z Mercedesom....hvalabogu, da sem vzel asistenco.

:cry: :cry: :cry:
Upam, da ni kaj večjega / dražjega.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So apr 11, 2015 10:51 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Menda ker se je sesul akumulator med voznjo mi ni delal vec regeneracije,se je pa tolk zabil filter,da je motor med voznjo ugasnil.Doma pa ena ura karherja in enga cistila in voila,dela boljs kot prej.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 11, 2015 4:35 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Fap filter naj bi bil takle:

Slika


mene je čakal tale pogled notri:

Slika


Se je pa toliko zamašil, da je motor čedalje manj vleke in nazadnje preden je ugasnil, je samo zaropotalo....najprej sem mislil, da je odtrgalo jermen in tudi prva stvar, ki sem jo pogledal.
Se mi je pa čudno zdelo, zakaj start/stop ne more prižgat motorja in en tak čuden lightshow na armaturi.Sem pa imel z sabo elm327 bluetooth tester in ko sem ga priklopil sem takoj videl, da je napetost akumulatorja 11.4V.
No ko me je avtovleka pripeljala domov(k sreči sem imel do doma bližje, kot do servisa in so mi zato odobrili to prošnjo, da me odvlečejo domov), sem najprej zamenjal aku in avto takoj vžge, samo moči ni imel in je ugašal.Po ene treh poskusih je nekaj počilo pri motorju in začelo pihat, motor pa je delal samo v prostem teku.Zadevo sem pol toliko usposobil, da em odvil objemko izpuha na turbin, da sem lahko zapeljal avto v garažo na kanal.In sledilo je 10 ur šraufanja, do pol desetih zvečer, ter eno uro pranja z visokotlačnim čistilcem.

No in rezultat je bil tale:

Zamenjat sem moral akumulator, dal gor drugi MAF senzor, počila mi je cevka, ki meri tlak pred FAP filtrom(skrajšal jo za pet cm), ter danes priklop na original tester, ker vcds ni mogel pobrisat napake.Bilo pa je 9 napak, od maf-a, senzor tlaka, regulacija turbine....sej ne vem kaj mi je še naštel, ter danes iti v Ljubljano, ker sem moral rezat izpuh po varu za fapom, ker je cel zvarjen in ni nobene objemke gor.So se mi pa zasrali okoliški mehaniki, ker sem jih skoraj po kolenih prosil, da mi naj zašvasajo izpuh....eden mi je rekel, da danes ne more, ker si mora pisarno zrihtat.V Ljubljani pa mi je rekel, daj mi za eno kavo in še čez vrsto me je vzel.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 11, 2015 4:40 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Fajn, da si poštimal :buny: .
A tvoj že ima start/stop? :hmm:

To glede mehanikov in švasanja izpuha pa poznam iz lastnih izkušenj. Je bil v okolici en nov majster za izpuhe, se je dalo vse poštimat pri njemu. Čez nekaj let, ko je zadeva zlaufala, pa on ni več švasal izpuhov, je samo nove prodajal, ker se mu švasanje ni splačalo.
Ni odveč pripomnit, da tudi, če bom kdaj potreboval novega, ne bom šel k njemu.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So apr 11, 2015 4:57 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Pod start/stop sem mislil gumb, ki ga moram pritisnit za vžgat, fajn zadeva, samo pol iščem ta knof v drugem avtu, ki ga nima.
Ja glavno, da sem poštimal in to z malimi stroški, kaj če bi ga odšlepal na servis....pomoje bi ga kar tam pustil.

Glede mehanikov, take se jest pol na veliko izogibam in tudi nobenmu jih ne priporočam, če me kdo vpraša.Bilo je cca. dve minuti dela v Ljubljani in oni kao ne morejo.Sam imam samo aparat na elektrode, sej pripikal sem ga, kaj več pa ne moreš s tem naredit.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 14, 2015 9:25 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Kaj za eno čistilo si uporabil za čiščenje FAP-a, ko si ga spiral z visokotlačnim?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 14, 2015 2:53 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
To je eno cistilo za motorje prat in podobne zadeve.Mast, parafin in podobno stopi kot da je sladoled in pol operes z vodo,se mu pa rece grillnet.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 17, 2015 7:45 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Super, hvala! FAP/DPF pa sklepam, da imaš suhi, ki deluje po principu zakasnjenega vbrizga nafte, ki kasneje zgori v DPF-ju?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 17, 2015 10:18 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Ja, ta FAP je.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 04, 2016 7:10 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
In po enem letu lastništva, ugotovim, da imam to funkcijo, da preko govora navigacija naloži pot.Glede govornega nadzora za telefon in nekaj podobnih funkcij sem vedel, tole mi je pa novo. :buny:

https://www.youtube.com/watch?v=NyX6obG50Ck


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 04, 2016 10:27 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 83Kraj: VRHNIKAPridružen: Pe avg 21, 2015 2:48 pm
Je pa odzivna :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 20, 2016 5:03 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Avtopralnica + strojno poliranje + voskanje + notranje čiščenje = skoraj nov avto.Pa jest sem komi čakal, da sem ga danes zapeljal do Ljubljane. :D

Slika
Slika


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 2 od 3
36 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron