Avtor Sporočilo

<  Ostala vozila  ~  Zamenjava

OdgovorObjavljeno: Pe jan 10, 2014 8:14 am
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 96Kraj: nova goricaPridružen: To nov 24, 2009 1:59 pm
Pozdrav vsem :D ,

od včeraj naprej vozimo Vw Passat Variant 2.0Tdi BMT Highline,
let 2011/2012. Škoda Octavia Greenline je "upokojena"

Ko se vtisi poležejo bom poročal :hmm:

Zaenkrat je Passatko :svaka:

tdx :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jan 10, 2014 10:39 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Čestitke za nakup in veliko lepih in varnih kilometrov z novo pridobitvijo želim!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 10, 2014 1:08 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 96Kraj: nova goricaPridružen: To nov 24, 2009 1:59 pm
Hvala za lepe želje :D

ni bila sicer, prva izbira, ma ker naši trgovci niso bili
odzivni in "kooperativni"...( leti na Škoda in VW dealerje)...primer,
rabljeni Superbi so bili dražji v istem rangu in opremi kot Passati,
kar konkretnih par jurjev, moral sem se odločiti hitro...
Tehnologija je skorajda enaka in moje skromno mnjenje je, da je Octavia III zamudila...
Leta 2011 sem prodal rabljenega Passata Varianta model 3BG ali B5,
ki je po dimenzijah manjši kot O III.....

Ma ja...Horn...kot vsako novo dekle :svaka: avto je super :buny:
bomo pa videli kako BMT streže...
Na Greenline sem do 104.400 km zamenjal 4 žarnice H7 in to je bilo
vse....ker je bilo narobe...razen medosne, trdih sedežev...
ma hudirja ne moreš pričakovati v tem segmentu...S klaso....


Bomo videli :hmm:

Lp Tdx :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jan 10, 2014 8:07 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Super spisano! :svaka: Saj po navadi je nakup avtomobila zmeraj loterija, pa tudi človek, ki rabi avtomobil vsakodnevno in ki si ne more privoščiti "izpada" svojega vozila zaradi kakršnega koli razloga že, lahko pač zgolj upa, da ima zanesljivo prevozno sredstvo. Tudi jaz sem moral obiskati kar nekaj trgovcev in preveriti kar nekaj ponudb, preden sem so odločil za varianto, ki jo imam sedaj - in za enkrat sem z izborom zelo zelo zadovoljen. Se pa že veselim nadaljnjega branja o Passatu, ker vem, da bodo posti napisani pošteno in brez ovinkarjenja, kot so bili do sedaj - pa še vedno se kaj naučim iz njih :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 03, 2014 8:50 am
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 96Kraj: nova goricaPridružen: To nov 24, 2009 1:59 pm
Pozdravljeni :)
ekola, po "nekaj" kilometrih so se nabrale prve izkušnje "zamenjave" :rolleyes:
Octavie Greenline z Passatom BMT. Tako kot sem večkrat povdaril, zasnove obeh avtomobilov
ter segmenti ki jih zasedajo so pogojno neprimerljivi :hmm:
Ma ker se tukaj gre za uporabniške izkušnje po večkratnem lastništvu Škode Octavije,
( imel že 4 Octavije) jemljem si svobodo da napišem to ker mislim :D

Mislim da je šele Octavia III ratal pravi avto za večnamensko uporabo. Ta prava medosna razdalja,
splošni gabariti avtomobila pa kvaliteta izdelave.
Pri greenline me je najbolj motila medosna razdalja, neudobni sedeži in splošen občutek "trdote"
pri vozni dinamiki. Kako se pelje Octavia III pa ne vem ker z avtom razen poskusne vožnje in že opažene trdote, nisem bil navdušen.
Že same spremembe ki so jih vpeljali pri upetosti zadnje preme-toga,( velja do 103 kw) ne več multilink, mi dajo misliti da koncern VW NAMERNO zavira Škodo v ravoju.
Če je kakšen uporabnik na forumu ki je vozil oba avta, Škodo I ali II generacije pa Golfa IV V ali VI
prosim če nam postreže z primerjavami....

Zdej pa o Passatu Variant BMT 2.0 TDI, ( moj tretji Passat) malo statistike pa slikic in opomb :(
Kupil avto 09.01.2014. z 146109 km., sedaj pa ima 02.02.2014. 151660 km :)
Prevoženih cca 5.500 km, od tega cca 4.900 z zimskimi pneumatikami!
Povprečje porabe po BC je točno 5.2 lit/km za 4.789 km in hitrost 70 km/h, čas vožnje 70 ur:(
Celotno povprečje porabe za vse prevožene km je 5,49 lit/100 km
Rekord do sedaj, relacija Sarajevo - Dubrovnik, cca 269 km, pov.57 km/h in poraba 4,2 lit...
V času lastništva popravil eno feltno (zimske pneumatike so na 16 col, letne pa na 17-serijska oprema, Torej ena feltna je bila počena-od Audija A6, kupil še eno rezerve, tako da imam vseh 5 sedaj enakih!

Edini problem v povratku iz Črne Gore, pri Neumu se je prižgalo eno 5 do 6 opzorilnih
znakcev ( vsi rumeni) ABS, ESC, P, Znakec obrabe zav.oblog,znakec padca pritiska na pneumatikah:(
Ustavil se takoj pri črpalki in vulkanizerju VSE normalno, vžgal avto nanovo , brez posebnosti.
Sicer je izpisalo na ekranu nekaj kot ESC module malfunction, tako da gre na tester jutri ali po
jutršnjem....
Avto se pelje lepo, tiho in udobno...sedeži so mega..ne morem verjeti kako so sedeži v Škodi
bili trdi in neudobni...
Potrjujem da se absolutno pozna medosna razdalja pa kvaliteta zvočne izolacije v avtu...
Ves čas potovanja sem imel občutek kot da se peljem v mom veteranu BMW 528IA z 485.000 km,
po hrupnosti in legi na cesti...
Srečen kot p....č v blati, ker sem se v soboto 01.02. prebil skozi Otočec, Žuta lokva, Bosiljevo, Kikovica, Tuhobić, Rijeka
Kozina, Razdrto, in končno Nova Gorica...toliko ledu, žledu, Sibirije pa že dolgo ne...

Ekola smo doma v južni Kaliforniji :lol:

tdx :cool:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po feb 03, 2014 3:27 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
:svaka: samo, da se je dalo prebiti domov! Upam, da modul ne bo predrag in da bo težava odpravljena.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To feb 04, 2014 6:46 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 96Kraj: nova goricaPridružen: To nov 24, 2009 1:59 pm
horn3t je napisal/-a:
:svaka: samo, da se je dalo prebiti domov! Upam, da modul ne bo predrag in da bo težava odpravljena.


Pozdrav,

danes bil na servisu :D
Tako kot sem prej omenil, na povratku iz Črne Gore mi se je prižgalo nekaj opozorilnih
znakcev. Ugotovili da je bila "sporadična" in ne "statična" napaka, ki se lahko
pojavi ob kakšnem nenadanem dogodku, preveč vlage, občasen slab stik in podobno :)
Torej nič hudega, vozimo naprej do naslednjega dogodka :hmm:

tdx :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr feb 05, 2014 1:45 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Po novem je, odvisno od stopnje opreme, pri VAG-u na voljo v osnovi poltoga prema, multilink pa proti doplačilu.

btw, noben sodoben avto nima več toge preme!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 24, 2014 8:34 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 96Kraj: nova goricaPridružen: To nov 24, 2009 1:59 pm
Ekola :D ,
spomlad je tukaj in sem preobul Passata na 17" Michigan .
Pneumatike so Barum 235/45/17 hmmm, ni glih širina
za "ekološki avto "...ma takšne pneumatike so serijske za Highline

No zdej naslednjih 6 mesecev pa pravi testi...
Do sedaj narejenih 8.553 km ( zimski pogoji-kadar so, žled kadar je )
uglavnem zelo solidno...povprečje porabe lastništva pa 5.59 lit/100 km,
rekord je postavila žena :svaka:
Tolmin-Gorica 3.8 lit/100 z zimskimi continentalkami

Cesta je navzdol pa avto sam pelje :hmm:

Nobenih omembe vrednih posebnosti glede
motorja, elektronike....nabavil update za East Europe
tako da zdej "suvereno" vozim po Balkanu

Lep pozdrav,
Tdx :D
Slika
Slika
Slika
Slika


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po mar 24, 2014 9:17 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
superca! Poraba je pa samo :o :svaka:


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
10 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu