Avtor Sporočilo

<  Ostala vozila  ~  Hišni jajček...

OdgovorObjavljeno: Ne mar 18, 2012 6:56 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
No, pa da še jaz predstavim naše jajčko...
Po večmesečnem iskanju (in prevoženih še pa još km :rolleyes: ) pravega kandidata se je v garaži začetek septembra znašel ''nov'' jajček letnik 2000. Kar je najpomembnejše je, da je imel 99.000 km in pa da je bil redno servisiran na pooblaščenem servisu celo življensko dobo. Velik servis je bil narejen leto nazaj, ravno tako menjani diski, ploščice, itd. Zraven so bile letne gume s 6 mm profila na litkah in zimske rabljene pol sezone na železnih platiščih. Vse dokumentirano s servisno knjižico in original računi. Tako da, če bo vse ok dejansko ne bo velikih stroškov v naslednjih letih.
Oprema pa......luksuzna za tako jajčko? Dejansko ima vse razen tempomata (zelo verjetno ga bom naknadno vgradil), navigacije in Open Sky steklene strehe. Torej bež usnje, trikrat športni volan, 6x airbag, ESP, 4x električna stekla, daljinc z original alarmom, boljši radio s kasetarjem in 6x CD veksler v prtljažniku, avtomatska klima, dvojno dno v prtljažniku, meglenke. Vožnja je zelo zanimiva, saj daje zadeva občutek bistveno prostornejšega avta in pa izredno tiha za ta razred, čeprav je precej trda. Pač posledica nizkoprofilnih 16 colk in kratke medosne razdalje. Od zunaj ima kar nekaj praskic, ampak to je pač posledica tega, da je italijanski... Avto pa ni bil karamboliran, niti barvan, tako da, to je bilo vodilo pri nakupu, poleg preverljivosti zgodovine. Najprej sem gledal zgolj Slovenijo, vendar je hitro postalo jasno, da so pri nas zelo redki, še tisti kateri so, pa so v obupnem stanju. Tako da, se je iskanje razširilo na bližnje države ;).
Do sedaj sem uredil par zadevic (menjava nosilca pri vratih (je pokal), menjava notranjega senzorja za alarm, popravilo glasnosti original radia, menjava prednjega žarometa (dva tedna po nakupu ga je kamenček od spredaj vozečega avtomobila počil :doh_gif: ), še dve malenkosti imam za poštimat, to je pa to. Sedaj pride mali servis (olje in filter) ter zamenjava zavornega olja in servis klime. Potem pa ima da vozi... Poraba je cca. 6 litrov, na relacijo hitro pade proti 5. V glavnem zaenkrat smo izredno zadovoljni z jajčkom. Pa čepravi ima 12 let že. Je pa zadeva bencinar 1.4 75KM.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne mar 18, 2012 7:36 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Matr po zicih, opremljenosti in vsemu sploh nebi dal teh let :) Super jA2jčka! Predvidevam da je prav fajni mestni avtomobil. Kej takšnega bi moja rabila :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne mar 18, 2012 8:07 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Ja, notranjost je kot nova. Usnje kot novo, se vidi, da se ga je mazalo :). Nobena plastika odrgnjena, ne moreš verjet ;). Ne pa slovenska jajčka, ko je vse v PM, avto v oglasu pa kot nov, hehe...
Edino od zunaj je pa žal italijanček, podrajsan skoraj okrog in okrog, hehe, ampak važno, da je mehanika ok. Ni pa nikjer nič počeno, itd...

Sicer se ga rabi večinoma za mestno vožnjo, se pa sam raje vozim z njim kot v moji *srčku*. Škoda le, da ni dizel, ker potem bi se zgolj še z njim fural. No, žena je vesela, da ni, ker ga sicer ne bi več dobila v roke, hehe...

Sicer sva pa midva gledala tam 5 let stare Fieste in Fusion-e in podobna jajčka. Potem pa pogruntaš, da moraš biti še vesel, da dobiš v teh kanticah 2x airbag in ABS, o ESP-ju, avtomatik klimi, itd. lahko samo sanjaš. Tako da, izbira je bila potem zelo lahak, sploh ker sem si sam A2 že od nekdaj želel. Žena je pa tudi popolnoma navdušena nad njim. So materiali, zvočna izolacija, itd. bistveno drugačni kot pa v ostalih jajčkih. V bistvu je še tišji od mojega avta, pa je ta konkretno novejši in večji. Da ne govorim, da moj nima niti toliko opreme, jao ej...

Itak je pa na cesti skoraj redkejši kot Porsche :D...


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne mar 18, 2012 11:07 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Ja, to da je redek mi je precej všeč.
Tole bi blo fajn na plin še predelat, pa je zakon stvar :)

Koliko si pa dal zanj?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po mar 19, 2012 8:17 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Eh, cene držijo tile jajčki. Recimo, da komot dobiš A4-ko mlajši letnik kot je moj za ta denar :(.
Sicer pa v tujini niso nič cenejši kot pri nas, v Nemčiji so še dražji. Tako da, upam da bodo še naprej držali ceno :).


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po mar 19, 2012 3:22 pm
Simply cleverPrispevkov: 472Kraj: PrekmurjePridružen: Ne nov 13, 2011 5:48 pm
Nisem zasledil ali pa sem slep, kakšen motor je not?
:hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 19, 2012 3:45 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
1.4 16v 75KM bencinar.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po mar 19, 2012 7:49 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Naša mat ma Ajčka, pa se tud včasih z veseljem vsedem notr. Sploh ko vem da grem v mesto, je refreshing ga km parkirat namesto moje krave :)
In taki avti so mi fajn predvsem zato, ker ko ga voziš res nimaš občutka da si v manjšem avtu (udobje, ergonomija), hkrati pa je zakon za mesto ipd. Pa da ne rečem da je Ajček še bolj udoben za kakšno avtocesto kot marsikateri avto nižjega srednjega razreda. Pa če kdo verjame al pa ne :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če dec 21, 2023 11:36 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Pe jan 27, 2023 4:07 pm
mish je napisal/-a:
Naša mat ma Ajčka, pa se tud včasih z veseljem vsedem notr. Sploh ko vem da grem v mesto, je refreshing ga km parkirat namesto moje krave :)
In taki avti so mi fajn predvsem zato, ker ko ga voziš res nimaš občutka da si v manjšem avtu (udobje, ergonomija losjoni za telo pedala za kolo), hkrati pa je zakon za mesto ipd. Pa da ne rečem da je Ajček še bolj udoben za kakšno avtocesto kot marsikateri avto nižjega srednjega razreda. Pa če kdo verjame al pa ne :)

ti kar zavidam haha


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
9 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron