Avtor Sporočilo

<  Ostala vozila  ~  Octavia vs. C4 vs. Focus vs. I30 vs. Ceed vs. Megane

OdgovorObjavljeno: Po jul 11, 2011 4:48 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 65Pridružen: So nov 13, 2010 3:55 pm
No, če malo začnem debato o primerjavi vozil. Po mojem mnenju sem izbral nekako podobne, vsaj po namenu, ceni in velikosti. (op. avtom. razredi me ne ganejo preveč)

Me pa zanima kaj menite, kaj so njihove prednosti, slabosti ipd. ter kašne izkušnje je že kdo imel oz. jih je imel kdo od vam znanih.


Osebno mi Megane nikako ne potegne, prav tako pa sem od večih slišal o slabih izkušnjah in sorazmerno dragem servisu (cca. 25 % dražje od Škode).

Kia je sicer sorazmerno poceni ter ponuja "kvazi" 7 letno garancijo, vendar mi nekako ne diši preveč, nekako plastično mi deluje.

I30 je podoben Kii, z domnevno slabim plehom in bočno linijo, zaradi katere ti kamenčki izpod prednjih koles povsem dodelajo in predelajo zadnji odbijač in vrata.

Focus z njegovimi "novinarsko" uživaškimi voznimi lastnostmi mi je celo malo pretrd, pa tudi malo dražji je, vendar pa nudi kar nekaj opreme. Izkušnje znancev pa so močno mešane.

Citroen C4 mi je na videz zelo všečen, hkrati pa dobiš veliko opreme za malo denarja; o vožnji, tehniki in zanesljivosti pa ne vem čisto nič.

Čeha je pa pač čeha... :King:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 11, 2011 5:22 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Če bi med temi napisanimi eliminiral Škodo, bi se odločil za Forda. V Hyundaiu me ne vidiš (anemični bencinski motorji), KIA se res popravlja, za kupit je, samo potem je treba to vozit, ker rabljenim cena pade še bolj kot starmu dedu pimpek.

Za Renault pa sem še vedno mnenja, da je so bili 19/21/25 zadnji avtomobili iz te tovarne.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 12, 2011 9:08 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 65Pridružen: So nov 13, 2010 3:55 pm
Recimo, kaj sem mislil glede focusa...tole je sicer stari model, nič posebnega, vendar poglejte ceno...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4063476&show=1
12700 EUR za dizla...

Kako je pa sicer s popusti pri Škodi, imate kaj izkušenj?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jul 13, 2011 10:19 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Za konkretne tipe ne bom ravno odajal mnenj, mogoče samo na splošno...

Službeni je Citroën C5 karavan, Res udobna bomba od avta, z vso možno hidravliko in čisto BP. Samo rednih servisnih protokolov se držat, pa tistih dodatnih 40€ za letno vzdrževanje hidravlike. Od opreme ni da ni...

Glede korejcev pa lahko rečem samo to, da sploh nisem pristaš in ljubitelj teh vozov, vendar lahko rečem samo, kupi.
Službeno testiramo veliko avtomobilov. Ravno zdaj furam novega Orlandota. Najdeš odstopanja v detajlih, vendar, gledano v celoti, človeku ni jasno, kako so sposobni sproducirati tako kvaliteten avto. Za tako mizerno ceno, katera vključuje že vse carine in državne dajatve.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron