Avtor Sporočilo

<  Ostala vozila  ~  Zame najlepši avto, BMW

OdgovorObjavljeno: To jan 13, 2009 7:41 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 171Pridružen: Po jul 28, 2008 11:17 am
Tole je pa meni najlepši avto po dizajnu, BMW, niti ne vem ker model, ker ga itak ne bom nikoli imela :( Vem, da je že zastarel, ampak mi je res hud, ko en morski pes je spredaj :)
Slika
Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jan 13, 2009 7:52 pm
Uporabniški avatar*The Youngest*Prispevkov: 385Kraj: LjubljanaPridružen: So dec 13, 2008 2:19 pm
Ta zgornja slika če se ne motim je BMW Serija M5 ta spodnja pa je BMW Individual Serija 3.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To jan 13, 2009 11:10 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 331Pridružen: Po jul 18, 2005 10:27 pm
Na spodnji sliki je isto serija 5


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 14, 2009 12:47 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
Na obeh slikah je BMW serie 5.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 14, 2009 1:24 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Za mal več kot je bla cena Fabie bi se že dobil kak rabljen.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 14, 2009 2:02 pm
Uporabniški avatar*The Youngest*Prispevkov: 385Kraj: LjubljanaPridružen: So dec 13, 2008 2:19 pm
Se opravičujem sem se malo zmotil. :blush:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če jan 15, 2009 3:58 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 171Pridružen: Po jul 28, 2008 11:17 am
dejc je napisal/-a:
Za mal več kot je bla cena Fabie bi se že dobil kak rabljen.

Vem, ja. Kolega je za cca. 10.000€ kupil 5 let starega BMW-ja, starejši model od tegale. Tudi on je rekel isto, ampak moji razlogi proti so:
- za skoraj isti denar sem kupila nov avto, kar pomeni, da bom imela cca. 5 let mir pred večjimi popravili (vsaj ponavadi je tako), medtem ko je 5 let star avto ravno v teh letih, da se začne kvariti (njemu že elektronika zajebava)
- dražje je zavarovanje, ker je močnejša mašina
- višja je poraba (razen če bi imela dizla)
- večji so stroški vzdrževanja, čeprav baje BMW-jevi servisi niso tok hudo dragi
- lahko še se zafrkneš pa kupiš nevede ukraden avto, kar je velika možnost pri tej znamki
- lahko ti zakamufliarjo kakšno napako, ki jo ne opaziš (je bil kje počen, mašina kdaj zakuhala itd.), garancije nimaš nobene - to se je recimo zgodilo moji sestri pri Mercedezu
- glede na to, da nisva športna voznika (sva športnika, ampak ne za volanom :), nama v bistvu Fabija zadovolji vse potrebe
- pa še BMW-ja ti prej sunejo
To so na grobo vsi razlogi, zakaj ne bi imela takšnega avta, ampak vseeno je pa po mojem okusu eden najlepše dizajniranih avtov.
Lp, m


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po apr 20, 2009 3:58 pm
Dedek MrazPrispevkov: 939Kraj: LjubljanaPridružen: Če sep 15, 2005 12:34 pm
BMW 5 E60 (kot je na sliki).. ker sem ravno nekoč imel BMW-ja...
plusi:
zame oblika,
zadnji pogon na suhi cesti, vodljivost
ugodni servisi na "nepooblaščenem" BMW servisu Kokalj(za 330i je bil servis cca 170€ in ne pozabi da ima motor 7l motornega olja)
širok izbor odličnih 6 valjnih motorjev ( poraba 330 je bil 10l, kar za 231 konjev niti ni veliko)...
525d super kombincaija registracija/poraba goriva
notranjost pod pogojem bogate opreme
velika izbira rabljenih za normalen denar

minusi:
glede na to da si deklica ne boš imela veliko pogledov za "dilersko vozilo"
notranjost (če nima opreme)
drag kasko (novi so vsaj 40k€ in s tem drag kasko)
zadnji pogon (sneg, dež - za povprečnega userja zna bit neprijeten v določenih situacijah)

primerjava novega 12000€ vrednega vozila z 5 let starim za 15000 je pa bv... ker nima ne repa ne glave... ;)

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po apr 20, 2009 6:15 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 171Pridružen: Po jul 28, 2008 11:17 am
Mogoče enkrat v prihodosti :)
Glede primerjave - vem, da ni isto in tudi 5 let star avto ni ravno star, ampak je pa res, da ti lahko zelo hitro prodajo "mačka v žaklju", sploh, če nisi mehanik. No, glih ena taka zgodbica se je zgodila pred kratkim: od fanta sodelovec je kupil BMW-ja od neke avtohiše, za dokaj ugodno ceno. Malo kilometrov, lepo ohranjen.... Slučajno je bil ta avto isti model in barva kot ga je imel en drug sodelavec. In kaj sta ugotovila - da je to isti avto, ki ga je prejšni lastnik prodal, ker je imel karambol, velika škoda na mašini, pa še veliko km.
Ta "srečni" kupec je seveda ponorel in se bo vrnil v avtohišo (kjer ima celo garancijo), je pa imel srečo, da je poznal prejšnjega lastnika.
Moja sestra je tudi kupila Mercedeza, ki je bil karamboliran in uvožen iz tujine, pa tega ni vedela in ima same probleme z njim.
Tudi jaz sem že imela karamboliran avto in še druge nevzdrževane, čeprav smo ob nakupu vedeli, da je počen... ampak nikoli več.
Zato sem si za ta denar kupila nov avto, pa seveda ker takega res ne rabim. Mi je pa všeč in če bi imel dovolj denarja, bi ga verjetno imela. Rabljenega pa bi kupila samo od znanega prodajalca.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 21, 2009 10:38 am
Dedek MrazPrispevkov: 939Kraj: LjubljanaPridružen: Če sep 15, 2005 12:34 pm
Rabljen avto se kupi v avtohiši in ne pri x prodajalcih... je pa res da kupec ponavadi kupuje najbolj ugodno varianto kar ponavadi pomeni uvoz z neznano zgodovino. Ampak ovce so zato da se strižejo.. :N:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 21, 2009 5:09 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
mitja_gt je napisal/-a:
Rabljen avto se kupi v avtohiši...


, kjer ti, lahkoverniku, v nulo usuto kripo prodajo za nekarambolirano. Ko se začnejo kazati težave, pa se izgovarjajo na uporabnika, ker oni so prodali QL avto, pa....


Tudi pooblaščenci prodajajo avtomobile "drži vodu, dok majstori odu!"


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 21, 2009 6:30 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 411Kraj: MoravčePridružen: Ne okt 05, 2008 11:58 am
Zarad tega je še najbolj ziher nov avto kupit, lahko pol prodajalca držiž za muda, če kar koli ne štima. :T:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 22, 2009 12:18 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
damijan, točno to se je enkrat men zgodil..


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 23, 2009 8:24 am
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 171Pridružen: Po jul 28, 2008 11:17 am
mitja_gt je napisal/-a:
Rabljen avto se kupi v avtohiši in ne pri x prodajalcih... je pa res da kupec ponavadi kupuje najbolj ugodno varianto kar ponavadi pomeni uvoz z neznano zgodovino. Ampak ovce so zato da se strižejo.. :N:

Sej tale tip, o katerem sem pisala (da je našel starega lastnika) je kupil avto preko avtohiše, s papirji in celo garancijo. Bolj zihr kot to se pa ne da. Pri nas v Črnučah je ena avtohiša (Mesojedec, če se ne motim), ki so sloveli po tem, da so karambolirane nove avte "zapakirali" in prodajali. Prodajajo pa bolj draga vozila, veliko tudi VW.... ne morem sicer 100% trdit, da so to delali, mogoče so samo zgodbice, ampak ne bi bilo nič čudnega.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
14 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron