Avtor Sporočilo

<  Avto akustika in avto video  ~  Priklop dodatnega monitorja

OdgovorObjavljeno: Če sep 15, 2016 3:51 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Problem je sledeč:

Avto je Yeti, letošnji letnik.
Monitor za vzvratno brezžično kamero ima priklop na vtičnico vžigalnika.
Ker je ta vtičnica ves čas pod napetostjo, ne glede na vklop/izklop s ključem, pomeni, da je tudi monitor ves čas prižgan.
Vem, dejali boste - izklapljaj vtikač pa bo. Vendar se mi dogaja, da na ta izklop pozabim, monitor pa 'lovi' vse mogoče signale in se prižiga in ugaša.
Skrbi me, da bi v takem primeru (zaradi moje pozabljivosti) lepega dne ugotovil, da je akumulator prazen.

Rešitev je verjetno v priklopu monitorja na par kontaktov, ki se pri ugasnjenem avtomobilu in izvlečenem ključu dejansko ugasneta. Danes sem ugotovil, da glavni vodniki pri radiu tega ne omogočajo, oziroma so prav tako 'pod napetostjo', kakor vtičnica vžigalnika.

Če kdo pozna rešitev za moj problem, mu bom seveda zelo hvaležen.
(za odgovor: pelji k avto-električarju pa se že vnaprej zahvaljujem ;) )

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če sep 15, 2016 9:11 pm
Škoda majstrPrispevkov: 138Pridružen: So jul 25, 2009 8:12 am
Ma bi moralo biti razmeroma enostavno. Rabis "add u circuit" adapter za varovalko (npr. tole - klik), vticnico 12V (npr. tole-klik) in priklopis monitor na varovalko od kaksne naprave s "kontaktnim" napajanjem, npr. na varovalko napajanja zadnjega brisalca. Maso (-) tudi ne bi smel imeti tezavo najti v prostoru z varovalkami, oz. kje v blizini.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe sep 16, 2016 6:20 am
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Najlepša hvala za idejo, 'milanj'!

Še danes bom poskušal narediti tako, vtičnice pa niti ne bom montiral.
Ker je prostor z varovalkami zelo blizu lokaciji monitorja, bom priklopno žičko z mikro vtikačem potegnil direktno.

Še enkrat hvala!

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe sep 16, 2016 2:51 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Problem je rešen (tudi po zaslugi 'milanj'!), poseg sem nekoliko poenostavil, verjamem da uspešno.
Namesto predlaganega razcepnika sem v obstoječo varovalko zadnjega brisalca na izhodni strani privil majhen kniping (samorezni vijak), nanj prilotal plus žico, minus pa pritrdil pod najbližji vijak, ki drži nosilec varovalk na ohišje.
Smer toka in funkcijo vklop/izklop pri kontaktu s ključem sem ugotovil z multimetrom.

Za lažjo predstavo:
Slika

Zanimivo pri tem je, da sedaj monitor 'lovi' bistveno manj motenj in stranskih signalov, priklopni kabel je bil očitno 'uspešna' antena.

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe sep 16, 2016 3:31 pm
Škoda majstrPrispevkov: 138Pridružen: So jul 25, 2009 8:12 am
Sam svoj mojster!:) Vseeno predlagam "add a circuit" adapter, bo manj dela ko pregori varovalka.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
5 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu