Avtor Sporočilo

<  Avto akustika in avto video  ~  Kitajski android avtoradio in težave z zvokom - octavia rs

OdgovorObjavljeno: Pe sep 09, 2016 11:49 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Če sep 08, 2016 10:06 pm
Pozdravljeni, sem nov na forumu..

Da kar mal bolj na široko opišem mojo situacijo;

Pred kakšnim dobrim mesecem sem nabavil kitajski android radio za skodo octavio rs 2006.
Kot pričakovano, so bile težave takoj po priklopu.. Radio delal, zvoka ni bilo.. Potem ugotovim počasi, da ima avto vgrajen ojačevalec - Prej mel notri Audience radio. Na kar iščem in iščem rešitve in jo končno najdem, da mi uspe pognat ojačevalec..

Vredu, zvok je, če je zelo naglas je kvaliteta super, kot na audience radiu, mogoče še malenkost bolje mogoče ne..

Problem pa je, da imam v ozadju konstantni šum.. Neglede na volume, razen na "0" se ugasne in utihne.. Lahko imam na pavzi, ali pa potiho musko pa se sliši. Še hujše je če vklopim dvd player iz radia, saj se prenese mehanski zvok na zvočnike - vrtenje cdja in je še hujše kot drugače..

Uglavnem trenutno kakor razumem mi gre zadeva preko dveh ojačevalcev.. Najprej ojačevalec v radiju in potem še na ojačevalec, ki je vgrajen v avto.. Nevem, a je lahko problem to, ali je pač kitajc kriv za te motnje in se ne da rešit.. Sem razmišljal o bypassu original radia, ampak sem bral, da bo lahko še slabše, ker imam 12-sistemsko ozvočenje, original ojačevalec je 8-kanalni in naj bi najbrž porazdelil zvok na tweeterje itd..
P.s. Pisal sem nekom, čigar navodila sem uporabil, za ročni vklop ojačevalca in pravi, da v njegovem primeru pri istem avtu in sistemu, da ni bilo šuma, niti pri njegovem kolegu.. Tako, da čisto možno, da je vzrok radijo.. Ampak bi bil rad 100%..

Probal sem že z audio filtrom, pa ni bolje, razmišljal sem o ground loopu, da bi probal priklopit samo radijo napajanje na drug akumulator, ostalo na moj avto, tega še nisem probal..

https://youtu.be/AAXTTqbdbWo tle sem naredil še en video, da se vsaj malo sliši težavo, če kaj pomaga..

Počas bom zgubu živce, dajem se že več tednov s tem :) Upam, da lahko kdo pomaga, da bi vsaj bolje razumel kaj se dogaja..

Trenutno se mi mudi na šiht, če kdo lahko pomaga bom zelo vesel, če rabite še kakšno info pa pišem kasneje..

Lp,
Matevž

Lp,
Matevž


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
1 prispevek
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron