Avtor Sporočilo

<  Off-Topic  ~  Kompresor - razpeljava po prostoru

OdgovorObjavljeno: Če mar 03, 2016 8:10 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 71Pridružen: Pe mar 08, 2013 10:18 pm
Že dalj časa sem iskal ugodno priložnost in jo končno dočakal.

Nabavil sem 24l kompresor, ki je fiksno nameščen in povezan na dodatne 4 rezervoarje po 50l, ki so med sabo povezani, torej skupaj 224l kapacitete. Separator vode je nameščen na spodnjem dodatnem rezervoarju pri mislim, da colski hitri spojki, ki je ne uporabljam, saj imajo vsi priključki, mislim, da 1/2 cole na izhodu iz 24l kompresorja.

Zraven sem dobil razna pnevmatska orodja (za barvanje, za vrtanje, za menjavo koles, udarni vrtalnik, za spihat, brusilka, polirni stroj, tračna žagica, itd.) in kolut s cevjo.

Zadevo bi si rad razpeljal po delavnici in me zanima naslednje:

- dimenzija cevi (potreboval bi nekje 15 metrov napeljave)
- če bom priklapljal na 1/2 cole verjetno potrebujem na izhodu dodaten separator vode
- razmišljam nekako tako - na izhodu iz kompresorja najprej separator vode, nato razdelilec na dva odcepa
- naoljevalce mini pa na vsako orodje

Preden se lotim projekta me zanimajo vaše izkušnje, sam nisem nikoli nič počel s stisnjenim zrakom, ali mogoče preveč kompliciram ?

Hvala

:dirkac:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 21, 2016 6:25 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Ok, prvo vprašanje: Za kaj točno boš uporabljal stisnjen zrak? Na podlagi odgovoa potem delaš načrt inštalacije, ker načeloma tudi veš kakšno orodje boš uporabljal.

Če je to samo za 1x na tri mesece mal napumpat gume in privijačit kakšen vijak je to čisto preveč.

Pri napeljavi moraš samo vedeti, da z razdaljo zgubiš pritisk. Ampak če imaš 200litrski komresor to načeloma ni velik problem za prostor delavnice.

Ne štekam kaj točno si mislil s temi 4x posodami - kaj je prednost tega, namesto da bi recimo kupil en kompresor z 200l ?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 21, 2016 6:49 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 83Pridružen: So dec 28, 2013 5:20 pm
Sam sem si v garaži (5 x 3m) razpeljal po prostoru pnevmatiko.
24l kompresor imam postavljen v enem kotu in od njega speljano cev za zrak do stropa in potem po kotih speljano ob treh stenah garaže. Na štirih mestih imam speljane cevi od stropa do nekje višine 120cm od tal in tam namontirane hitre spojke za cevi. Porabljene imam nekje 20m cevi (ne vem točno ali je 8 ali 10mm cev).

Kakšnih posebej separatorjev vode in naoljevalcev pa nima, razen kar ima kompresor sam na sebi.

Za polnjenje gum in kakšno zadevo spihat iz zrakom je popolnoma dovolj 24l, v kolikor se pa lotiš kaj večjega delat, je pa precej odvisno koliko hitro je kompresor sposoben polnit posode. Smo pri barvanju imeli s 100l posodo probleme, pa je bil kompresor močnejši od mojega za 24l.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron