Avtor Sporočilo

<  Off-Topic  ~  Februarske razmere 2014

OdgovorObjavljeno: Če feb 06, 2014 1:37 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Smo vsi celi in zdravi?

@bfranc....kakšno je pri vas?

Logatec in Postojna še kar brez elektrike....Kako je drugod?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 06, 2014 1:55 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Pri nas dobili elektriko v torek popoldan! Vmes smo jo dobili pa v nedeljo za par ur!
V mojih koncih je vsaj toliko lažje, ker vlečejo špuro za nov daljnovod iz KK, da so počistili večino drevja okrog žicovodov!

Se mi pa zdi, da se je tokrat zelo lepo pokazalo, kaj se zgodi, ker ne čistijo okolice žicovodov in se drevje z lahkoto naslovni na vod!

Notranjci ste pa čisto v anusu! :ohmy:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 06, 2014 3:03 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Dobesedno v anusu. V petek zvečer zmanjkalo elektrike...v stanovanju pičlih 9 stopinj...dobro da imamo sorodnike, da so nas sprejeli k sebi. Pa še simobil omrežje ni delalo vse do včeraj-great! :(

So pa bolj kritične starejše osebe, tako da se sam ne bom pritoževal. Drugače pa firma stoji že cel teden, pa najbrž bo še kak dan drug teden isto.

Štala bo tam okrog Cerknice, pa vse tja dol do Loža....ko bo vsa ta voda enkrat začela odtekat (če ni že?)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 06, 2014 4:13 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Pri nas je tud vse v pi***...Cesta zaprta že od petka, vozimo kar mimo znakov in pod polomljenimi drevesi,Štrom vsak dan za pol dneva izgine, danes sem še fasal gips na roko, ker sem padel v službi na zapestje... Ta vikend nas spet čakajo poplave(upam da ne bo kaj hudga).:crazi:

Je pa ena dobra stvar, da od včeraj naprej imam svoj agregat, ki sem ga spacal skupaj v enem dnevu.Tako da zeblo mene ne bo. :twistedevil:

Se mi pa smilite vsi, ki ste brez toka sploh v tem mrazu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 06, 2014 4:57 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Držite se, tudi tu gor mislimo na vas...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 06, 2014 5:55 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Brez avstrijcev bi še zdaj bilo isto. Tipi so se pripeljali v Logatec z cca 50imi kamioni...mi smo samo debelo strmeli z sosedi, ko smo ravno kidali zunaj. Nimamo za burek proti njim, ob enem pa vsaka čast našim gasilcem in vojakom! :svaka: Od Logatca do Hotedršice ni drevesa, ki ni podrto na cestišče. Proti Colu nisem niti gledat šel. Proti Idriji pa plazovi snega dol letijo. V Idriji pa kot da bi bil drug svet-ni duha ne sluha o kakem žledu ali vodi.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 07, 2014 8:27 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Letos imate pa res obup, držim pesti, da se vsaj glavna infrastruktura kmalu uredi oz. naredi bypasse.
Mi smo jo res odnesli dobro tokrat, čeprav sem ta teden že preklinjal lopato, tudi elektrike zmanjkuje skoraj dnevno....

Evo, da dam za okus še bohinjsko zimo, k sreči je bilo dežja malo, pa še ta ni zmrzoval :svaka:


Približno takole je zgledala ulica do hiše vsak dan od prejšnjega četrka - in to po pluženju

Slika

Dovoz do garaže - neuporaben ;)

Slika

Zimski parking pred hišo :D

Slika

Sosednja ulica pod nami

Slika


Po dolgi jeseni torej orenk zima, ki nas je ujela malo nepripravljene, ker smo prvo leto v hiši. Plan investicij se je tako povečal na razširitev zimskega parkinga, rolbo, agregat, kamin :D Potem se bo dalo tudi tole preživet bp.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 07, 2014 8:34 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
tale zima je pa res "pestra" :o


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 07, 2014 8:55 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Uf to je prava zima! Da ga pr nas tolk zamede padem skup od veselja :D dask za tvoje konce je must have oprema kar si naštel.

PS: Rolbo se ti bo splačalo sedaj kupit, ker jih že ponujajo s popustom. 10KS motor, 60+cm širine in 50+cm višine dobiš že za okoli 800€.
Sam sem jo mislil naredit za Tomo Vinkoviča, ker bi mi bila bolj uporabna, ampak za tako ceno se sprašujem, če se mi sploh splača! Pa še sestra ali mama bo upala rolbo v roke prijet in jo zagnat po dvorišču, medtem k TV-ja se upajo samo gledat :hysterical:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 07, 2014 9:54 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Rolba pod jurja in pol ni nič vredna, pol pa vidiš primere, ko ata taglaven z rolbo ne more 10 cm snega odmetat, za njim pa ostala družinica z lopato pospravlja za rolbo, pa še nobenga kamenčka ne smeš dobit v polža. :hysterical:
Rolba na traktorju ali pa plug, to se edino izplača, samo cene za te stvari so pa tud v višavah.

Dask, pod spisek stvari si pozabil nakup 4X4 vozila. ;) Ti bi moral videt lanskoleto kaj je bilo snega pri nas.2x kup snega v dolžini 6 metrov, višina pa taka, da tud z lopato nisi mogel več čez njega metat - pa to je samo en del dvorišča pri nas. :blink:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 07, 2014 10:45 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Takole se je vse začelo:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Logaški drevored:
Slika

Center Logatca:
Slika

no pa pojdimo odtajat avto...
Slika

Slika

Slika

Slika

Cesta proti Idriji:
Slika

Slika

Slika


@dask....zelo zanimive razmere pri vas, si ne bi mislil. Takole je pa baje na obali:

Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 07, 2014 11:43 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
bfranc je napisal/-a:
Rolba pod jurja in pol ni nič vredna, pol pa vidiš primere, ko ata taglaven z rolbo ne more 10 cm snega odmetat, za njim pa ostala družinica z lopato pospravlja za rolbo, pa še nobenga kamenčka ne smeš dobit v polža. :hysterical:
Rolba na traktorju ali pa plug, to se edino izplača, samo cene za te stvari so pa tud v višavah.

Dask, pod spisek stvari si pozabil nakup 4X4 vozila. ;) Ti bi moral videt lanskoleto kaj je bilo snega pri nas.2x kup snega v dolžini 6 metrov, višina pa taka, da tud z lopato nisi mogel več čez njega metat - pa to je samo en del dvorišča pri nas. :blink:


Jah, za 4x4 mam zaenkrat neuresničljive želej (RS 4x4 :twistedevil: ). Resno pa razmišljava v smeri Scout-a ali Superb 4x4, Yeti zaradi pogojev v firmi na žalost ne pride v poštev.
RS-ka se v taki situaciji tudi pokaže kot precej nizka, sploh ker imam zimske 16".


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 07, 2014 11:57 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Tole me zanima in sicer, če je res, da te kovinske stebre od daljnovodov ne polomi sneg ali pa žled, temveč jih takole zvije zaradi tega, ker na eni strani potrga kable in pol je samo še domino efekt teh stebrov?

Zadnjič ko sem gledal poročila je novinarka vprašala direktorja elektra, koliko teže je potrebno, da se podre en takle steber in je bil samo tih...pomoje bi lahko vsaj kaj rekel o tem, sej je ja to njegovo področje. :):


Jah, RS-ka z 4x4 so sanje marsikoga...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 07, 2014 2:04 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Pred časom je bil dokumentarec o podobni situaciji v Kanadi. Daljnovodi so, zaradi žleda, padali kot stolpci iz vžigalic.

Celotna površina konstrikcije je ogromna! Vsa dodatna voda, ki se primrzne na konstrukcijo je sigurno nenormalno povečanje teže. In to povečanje teže je preobremenitev, ki je dalnovod konstrukcijsko ne zdrži. Je povečanje teže preko nosilnosti konstrukcije!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So feb 08, 2014 1:38 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
Jp jp, podobno je v horjulu se pravi isto problem priti do in iz horjula. Brez elektrike do torka potem pa tako tako. Signal od simobila in mobitela komaj komaj...najbolj zihr so smsi. Na srečo mamo kamin, tako da je toplo in pa kavo se da skuhat gor:)
Sem pa predvčerajšnem pobegnil na obalo...trenutno 13,5 stopinj:)

In tudi jaz bolj intenzivno gledam za yetijem al pa kr LR defenderjem...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So feb 08, 2014 3:11 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Pri nas so včeraj policaji izkoristli priliko in začeli kasirat...čakali so pred tablo zapora ceste in kaznovali vse, ki so šli iz Dobrepolja proti Grosuplju mimo znaka zapora ceste.Kazen je bila 600 eur in tri pike, tako smo izvedeli od drugih.Namest da bi pomagal in kaj pametnega naredli, so šli rajši polnit blagajno.Sam sem včeraj probal tri ceste proti Ljubljani in povsod je padal led na cesto, tako da bi tudi tam naredili zaporo ceste,sam sem tudi fasal eno pošiljko po strehi, k sreči brez posledic.
Najboljš pa je to, da ko so pokasiral svojo normo, so cestarji umaknili table in cesta je zdaj prevozna...prokletq banda slovenska(nalašč napisal brez cenzure, pa naj berejo vsi). :crazi:

Videc, a maš kaj placa viška? pridemo mal k teb na obisk na obalo... :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So feb 08, 2014 6:18 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm

Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
22 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron