Avtor Sporočilo

<  Off-Topic  ~  Vozniška kultura v Sloveniji

OdgovorObjavljeno: To jan 28, 2014 6:57 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Rabiš,rabiš...če hodiš čez Col :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 29, 2014 12:46 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Mah tele meglenke, ki jih imamo na vozilih so bolj sveča v megli kot pa kaj drugega. Če bi hotel res efektivne meglenke bi moral imeti ti. "špic lampe". Tisto dejansko ima nek efekt, ker ima snop samo v špico brez svetlobnega osveževanja v širokem kotu glede na žaromet.

Nekako sklepam, da so v megli bolj efektivni halogenski žarometi z lečo kot pa meglenke. Položaj kjer so nameščene je njihova edina prednost v megli.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 30, 2014 10:46 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
bfranc je napisal/-a:
Mtl, midva sva tud meglenkarja... :): Mi je zadnič en blendal pa mahal z rokami, da sem misli, da mi gori izpod havbe.
:hysterical: :hysterical: :hysterical:
Presenetljivo pa jaz (še :twistedevil: ) nisem doživel nobenega izpada.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jan 31, 2014 10:39 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
A bi ga moral doživet? Mislim meglenke so za vidljivost manjšo od 50m. Vsi pa vemo, da je treba vožnjo prilagodit trenutnim razmeram.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 31, 2014 7:45 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Dejc, narobe si razumel.Vklopljene imava meglenke za dnevne luči, vendar niso na polni svetilnosti, ampak na 55%.Tako, da vse štima, samo kdor pride nasprot misli, da imaš vklopljene meglenke in pol ker ne ve, so taki izpadi. :):
Sem pa pripravljen vsakomur pokazat, če bi kdo kdaj prišel do mene na kakšnem parkir placu. da če pokrijem senzor svetlobe, da se mi prižgejo kratke luči in ugasnejo meglenke.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 02, 2014 8:20 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Aaaaa :D To pa je očitno alergija na položaj luči in ne na faktor odbite svetlobe.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr feb 05, 2014 2:11 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Slovenska vozniška kultura totalno na psu! Sama objestnost in pravilo večjega/močnejšega! Prava rusija! Jaz med vožnjo vedno gledam nase in sem sproščen, z drugimi se sploh ne obremenjujem.

Glede kolesarjev/motoristov je pa tako, da nam pripada desna 1/3 voznega pasu. Z višanjem omejitve hitrosti in kategorijo ceste pa se ta pravica seli proti črti, ki ločuje vozne pasove!

@bfranc: imaš v mislih spust na cesti iz Grosuplja proti Vidmu? Če ja, tam je res precej kaskadersko! Kolega je z motorjem v spremstvu kolesarske dirke in pravi, da tam z motorjem več kot 80km/h ne upajo, kolesarji pa kot za šalo padajo mimo njih... :D

@dejc: boljše je, ko greš iz smeri Ivančne proti Grosuplju in te na poti iz Višnje gore zmatra še tisti klanec na Peščenik! Potem je spust mimo smetišča proti Blatu ali Gatini res dobrodošel!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So feb 08, 2014 10:46 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Pravica v Sloveniji je eno, praksa pa drugo. Sam vozim tako, da pazim nase, čeprav pri nas so relativno strpni do kolesarjev, čez mejo (Italija) pa se mi zdi, da je še malenkost bolje.
Še ena moja tura (55 km), ki jo priporočam. Polovica ture je brez prometa, 8km vzpona nekje na sredini ture, pa 14km ''spusta'' na koncu :buny: . Pelješ se po hribih, kjer imaš pogled tako na kraško kot tudi vipavsko stran, pa še pravega ''čudeža'' v Sloveniji: vetrne elektrarne.
Slika


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So feb 08, 2014 1:22 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
@mtl, luštna tura, poznam tiste konce! Samo meni je bolj všeč, z avtom, iz Vipave-Kobdilj-Štanjel-Kobjeglava-Komen-Gorjansko, ali pa v Komnu zaviješ proti Ivanjemu Gradu do Kostanjevice na krasu, potem pa pičiš še malo naprej do Mirna.

Drugče ga pa po tvojih koncih res zmaga kolo in motor! :cool:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So feb 08, 2014 7:35 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Damijan je napisal/-a:
Samo meni je bolj všeč, z avtom, iz Vipave-Kobdilj-Štanjel-Kobjeglava-Komen-Gorjansko, ali pa v Komnu zaviješ proti Ivanjemu Gradu do Kostanjevice na krasu, potem pa pičiš še malo naprej do Mirna.

Za take ceste potrebuješ kabrio :buny: .
Damijan je napisal/-a:
Drugče ga pa po tvojih koncih res zmaga kolo in motor! :cool:

Ja, dokler se nisem začel vozit z biciklom mi sploh ni bilo jasno, da so take fajn ceste tudi pri nas :ohmy: .


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 2 od 2
27 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu