Avtor Sporočilo

<  Off-Topic  ~  nakup golfa

OdgovorObjavljeno: Sr maj 08, 2013 12:23 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Sr maj 08, 2013 12:17 pm
Lepo pozdravljeni. Za očeta kupujem avto do 4k €.
Za enkrat imam ogledana ta dva avtomobila.
Ker se motorji pojavljajo tudi pri škodi, bom vprašanji postavil tudi tukaj.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7225425&show=1
Kakšni so tile avti? Kašen je ta FSI motor? Se kvari, veliko pije?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7266628&show=1
Kakšni so tile avti? Kašen je ta TDI motor? Sem bil že na ogledu, me je malo motilo, ker avto ni ravno potegnil... A so toliko šparovni, da nikamor ne gre? :)

Če pa imate kakšen škodin predlog, pa tudi na plan z njim, saj nimamo predsotkov pred škodo :)

Najlepša hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr maj 08, 2013 12:49 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Če prav vem FSI potrebuje višje oktansko gorivo (98), glede porabe olja je pa verjetno odvisno od avta do avta. 1,9 TDI sicer niso namenjeni dirkanju, poraba je pa tudi odvisna od teže voznikove noge, pospeški pa verjetno res niso enaki kot pri kakšnem 140 "konjskem" TDI-ju, ampak za vsakodnevno uporabo več kot zadostujejo (brat ima novejšo - 1.6 TDI, 105 "konjev" - različico v svojem Golfu Variantu in ni med najpočasnejšimi).
Od Škode bi verjetno v poštev prišla Octavia, samo je vprašanje, če bo kaj za 4.000 EUR, ker je pred kratkim že eden spraševal po Octaviah za nekaj več denarja, pa je nazadnje pristla na Passatu, če se prav spomnim, ker enostavno ni bilo kaj prida ponudbe.
V vsakem primeru bi bil jaz pozoren predvsem na redno servisiranje avtomobila (da so bili menjani jermeni če ima avto že toliko km, redne menjave olja in filtrov itd.), da ne bo potem kakšnih težav.
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr maj 08, 2013 12:56 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Sr maj 08, 2013 12:17 pm
Hehe, je povedal kolega, da bom dobil hitro odgovor na škoda forumu. Ja super :)

Glede porabe sem ciljal na gorivo. Mogoče veš kaj o porabi goriva pri 1.6 FSI?

Sem klical gospoda, pravi, da mu gori lučka za ispušni sistem. Da ga fura na servise, pa da mu rešijo težavo, na to mu pa čez nekaj časa zopet posveti. Da ne vedo kaj naj popravijo. Mogoče veš kaj o tem?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr maj 08, 2013 1:10 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Poraba goriva pri 1.6 FSi je nekje med 6 in 8 litri na 100 km (pri čemer so številke okrog 6 litrov silno redke, vsaj kolikor berem po forumih). Pri lučki za izpuh je lahko kar nekaj stvari - od lambda sonde, katalizatorja,... V vsakem primeru bi se jaz osebno pred nakupom takega avta pozanimal pri neodvisnem mehaniku (se pravi, da ni vpleten v celotno štorijo prodaje in servisiranja tega avta), kaj bi lahko bilo in ga po potrebi tudi vzeti s seboj na ogled dotičnega avtomobila. Če je potreba, dam lahko tudi kontakt od našega mehanika, ki je prej popravljal naše Škode, sedaj pa pač Francoza ali pa da se obrne na koga drugega npr. na AMZS in njihovo storitev preverjanja rabljenega avta pred nakupom.
Lep dan želim in veliko uspeha pri iskanju avtomobila!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr maj 08, 2013 1:49 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Čist tko vprašanje : kje ima golf FSI pokrovček za vlečno kljuko? Mene taka stvar zmoti, ker lahko pomeni, da se je izgubil med vleko vozila - zaradi nesreče?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr maj 08, 2013 2:25 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Sr maj 08, 2013 12:17 pm
Ah nč, gremo po 4ko dizla. Lp in hvala :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr maj 08, 2013 3:23 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
To je bilo pa hitro. Srečno z avtom!
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr maj 08, 2013 4:20 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Golfa pa le še mal bolj poglej, tablice so nove, tako da ali je z njim kaj narobe ali pa ga preprodaja, 90KM motor pa ni tako švoh, da nebi šel nikamor.Za moje občutke ima 90KM motor boljši pospešek kot 105KM motor.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 09, 2013 6:23 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Sr maj 08, 2013 12:17 pm
V bistvu je mehanik lastnik, k ga je kupu od prve lastnice. Imel ga je samo 3 mesece. Ma izgleda človek, ki ima vest. Pa do njega smo prišli preko družinskih prijateljev. Recimo, da nas ni nategnil :)

Pri 5ki 1.6 FSI me je lučka izpuha motila. Pa, ko sem se z njim pogovarjal, sem dobil občutek, da ga želi čimprej prodat.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 09, 2013 8:08 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
@horn3t za FSI motorje je priporočljivo gorivo z višjim številom oktanov, ni pa nujno. Pač ne dela čisto optimalno, ker je bil motor načrtovan za gorivo z višjimi oktani, ampak hudega mu ni nič.

Kar se tiče pa primerjave med 1.6 TDI in 1.9 TDI z 66kW pa ni najbolj primerljivo. 1.6 TDI je CR motor, medtem ko je (sklepam) 1.9 TDI PD motor v dotičnem golfu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 09, 2013 10:16 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Se strinjam z napisanim glede dizlov, pa hvala za informacijo glede FSI motorja - tega motorja ni bilo nikoli pri hiši, pa sem se pač zanašal na tuje vire (revije in forume).
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po maj 13, 2013 2:30 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Drugače je ista zgodba s TSI motorji. Priporočljivo 98 ali višje, ampak deluje in je sprejemljivo tudi 95 oktansko gorivo. Zmanjka mu kakšen konjič pa mogoče ima malenkost višjo porabo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po maj 13, 2013 10:00 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Resnično, se človek vsak dan kaj novega nauči, hvala še enkrat.
LP


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
13 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu