Avtor Sporočilo

<  Tuning  ~  1.9TDI BXE: menjava turbine in injectorjev

OdgovorObjavljeno: Če jan 07, 2016 3:07 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
Zdravo!

Zanima me, če je že kdo na 1.9TDI PD mašini zamenjal turbino in injektorje.

Razmišljam namreč, da bi na moji Octavii (1.9TDI 77kW BXE) v prihodnosti zamenjal turbino in zanima me, katero turbino priporočate oz. s katero turbino bi bil poseg najmanjši? GT1646V, GT1749V, GT1749MV, katero drugo? Najboljše bi bilo, da bi turbina pasala direktno na izpušni kolektor.

Injektorji pa bi bili od ARL verzije (1.9TDI 150 konjev).

Razmišljam nekje med 180-200 konjev in 350-400Nm navora.

Ojnični ležaji so bili zamenjani marca, sklopka je tudi bila zamenjana pred kratkim in do naslednje menjave bo ostala ista, kasneje pa bi košaro in sklopko zamenjal z Sachs SRE Performance. Vztrajnik bi ostal DMF, saj SMF vztrajnik enostavno pobere premalo vibracij.

Seveda razmišljam tudi o zamenjavi trenutnega JCR menjalnika s KBL menjalnikom, ki ima občutno daljša menjalniška razmerja.

Kar se podvozja tiče, imam sedaj kovane roke gor, prečne stabilizatorje od Octavie Combi RS, komplet sprednje in zadnje zavore od Golfa V GTI, amortizerji so 55mm od Sachsa z Eibach Pro-Kit vzmetmi.

Vem, da je najenostavnejša varijanta za močnejši avto prodaja tega in nakup močnejšega, ampak če se bom podal v ta projekt bo to izključno zaradi mojega veselja do "šravfanja" avta... :)

Hvala za odgovore in lep pozdrav,
tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 07, 2016 5:11 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 83Pridružen: So dec 28, 2013 5:20 pm
Lep projekt si si zadal.


Nimam lastnih izkušenj iz takimi predelavami in vse kar je od tu naprej napisano je kar sem prebral na internetu in pogledal na youtubu (predvsem MCM kanal), tako, da ne vzeti vsega za sveto resnico, ker se lahko krepko motim.

Za turbino bi bilo izdelano, da paše direkt na izpušni kolektor, ker imaš pri tem najman dela za montažo turbine, največ kak nosilec za turbino kar postavit. V primeru, da ti ne paše gor, ti še vedno preostane lastna izdelava izpušnega kolektorja, pri čemer ga lahko prilagodiš lastnim potrebam in prostoru v avtomobilu. Od tu dalje ti lahko sledi še izdelava lastnega izpušnega sistema.

Ob menjavi turbine, ti sledi še prilagoditev računalnika oz. montaža dodatnega računalnika, ki ga lahko sam programiraš, ker pod original nastavitvami, dvomim da bi bilo kaj pametnega iz vsega skupaj.

Podozje, vzmetenje, zavore bi skoraj morale biti OK, glede na to, da so namenjene avtomobilom s podobnimi konji in težo.



Vsekakor ti želim, če se boš spustil v tak projekt veliko uspeha, predvsem pa veselje pri vožnji po končanju.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 08, 2016 8:28 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
Qwyx je napisal/-a:
Za turbino bi bilo izdelano, da paše direkt na izpušni kolektor, ker imaš pri tem najman dela za montažo turbine, največ kak nosilec za turbino kar postavit. V primeru, da ti ne paše gor, ti še vedno preostane lastna izdelava izpušnega kolektorja, pri čemer ga lahko prilagodiš lastnim potrebam in prostoru v avtomobilu. Od tu dalje ti lahko sledi še izdelava lastnega izpušnega sistema.


Ja, na darksidedevelopments imajo šravf na šravf turbo kit, ampak pride £1.900. Je pa to kit turbine, kolektorja, downpipe in vse potrebne cevi ter tesnila za montažo. Sam bi pa zadevo rad tako izpeljal, da mi izpušnega sistema nebi bilo potrebno predelovat.

Na briskoda je en uporabnik, ki prodaja turbine za tunirat 1.9TDI mašine, cena pa je nekje med £700-800. Je pa turbina prilagojena tako, da paše direktno na izpušni kolektor in naprej na izpušni sistem, tako da ni potrebnih nobenih predelav. Moram stopit v kontakt z njim in ga malo povprašat o zadevi... :P

Qwyx je napisal/-a:
Ob menjavi turbine, ti sledi še prilagoditev računalnika oz. montaža dodatnega računalnika, ki ga lahko sam programiraš, ker pod original nastavitvami, dvomim da bi bilo kaj pametnega iz vsega skupaj.


Glede tega sem se pa že z g. Ogrincem menil...pravi, da bi rabil približno en dan za nastavit software. Tako da bi računalnik ostal isti, le software bi bil prilagojen.

Lp,
tomyn18


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu