Avtor Sporočilo

<  Tuning  ~  sportni filtri K&N

OdgovorObjavljeno: Če jan 22, 2015 9:57 am
Škoda loverPrispevkov: 273Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:58 am
zdravo, a je kaj razlike zračni filtr znamke K&N proti navadnemu filtru, in sicer gledam za octavioi 1.2 tsi, bi mi priporočal al nima nobenega učinka-efekta, ma kdo izkušnje

hvala ,lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 22, 2015 11:02 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Športni filtri ponavadi dajo samo zvok "mukanja", na moči se ne pozna nič, če nimaš predelanih še drugih elementov. Tako da je bolj estetsko in za ušesa lepo, moči pa samo z filtrom ne boš dobil.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 22, 2015 9:27 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po okt 26, 2015 3:38 pm
Meni so priporocili sportni filter K&N ko sem cipal svojo octavio.
Baje da avto lazje diha, saj je filter bolj prepusten kot tisti originalni. (probaj ti laufat z roko cez usta in nos) :)
Za mojo octavio je stal okoli 80 eur, pise gor da je zivljenjska doba 5 milj. kilometrov...hehe to tezko verjamem.
Zraven se dokupi za 20 eur neko cistilo in olje v spreju, tako da ga vsako leto lepo spucas in namazes, na ohisje pa nalepis tisto nalepko, da ti na servisu ne menjavajo tega filtra.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 23, 2015 12:05 am
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 181Kraj: PrevaljePridružen: Pe maj 08, 2009 3:17 pm
Nič kaj boljši ni K&N filter. Dolgoročno mogoče kak € pripšparaš, ker ga samo očistiš in naoljiš, ampak motor nič kaj lažje ne diha zaradi njega. Kvečjemu slabše, saj se vedno hitreje na njem nabira svinjarija prav zaradi olja. Lahko greš malo pogooglat pa boš videl. Jaz kr menajm zračni filter na 15k km pa mam mir. Nobenega čiščenja in zajebavanja s filtrom.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po avg 21, 2017 2:21 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Pridružen: Sr feb 15, 2017 6:20 pm
jz sm naredu znanost iz teh športnih filtrih in CAI (cold air intake) ...
pri Clio2 182hp sm pobral pod odbijačem vse kar se je dalo, meglenko tudi samo da je AirIntake dobil čim bolj mrzl zrak do motorja! nenormalno se je poznalo, sevede atmosferski motor! pri temu Cliotu mi je veliko naučilo pri "zraku" in filtrih.
za en dokaz kako dejansko "dihajo" filtri in kako športni filtri ;)
https://www.youtube.com/watch?v=mJW29eDZXzg

sedej vozim Octavio III 2.0 TDI RS in ne boste verjel kaj sem prvo šel gledat, zajema zraka! potem sem malo pogooglal pa nč kaj pametnga nisem našel potem sem pa na youtubu našu enga modela k svojo škodo počas rihta in usakič nardi videopovzetek, poglejte si ta video in na konc razliko o dovodu zraka itd! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=wBtCG5oRK5U

in del 2:

https://www.youtube.com/watch?v=FtYSULeR7CQ


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
5 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu