Avtor Sporočilo

<  Tuning  ~  Octavia II 1.6 TDI - čipanje DA/NE

OdgovorObjavljeno: Če maj 29, 2014 12:41 pm
Češki fan!Prispevkov: 26Pridružen: Če apr 03, 2014 3:14 pm
Sedaj sem že 4 mesece lastnik Škode Octavie 1.6 TDI Greenline. Kupil rabljeno in razen porodnih težav s sklopko, ki sem jih uspešno odpravil, sem nad avtom kar navdušen. Nizka poraba in za 105 konjev zadovoljivo poskočen motor (prej vozil Citroena C4 1.6 - bencin s 110 KM).

Avto je načeloma za moj način vožnje čisto dovolj poskočen, pa vendar kakšen konjič več, nebi škodil.

Zanimajo me vaše izkušnje s čipanjem.
Je smiselno, kakšen je strošek?
Kje to naredijo najbolj kvalitetno?
Kakšne so "posledice" takšnega posega v avto...?

Napišite torej vaša mnenja, izkušnje ZA in PROTI.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 03, 2014 5:34 pm
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
Sicer izkušenj s cipanim 1,6 tdi nimam, ampak na obljubljenih 135KM in 300 navora, se bo zelooo poznalo.

Jaz vedno pravim, da bi že prej cipal avto, ce bi vedel kaka bo razlika :o

Priporočam pa ti CSS tuning, kjer ti bodo sigurno dobro svetovali za tvoj avto.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jun 04, 2014 10:37 pm
Češki fan!Prispevkov: 26Pridružen: Če apr 03, 2014 3:14 pm
Kaj pa to, ko eni strašijo glede nepravilnega izgorevanja (upam, da sem prav napisal) in težav s filtrom sajastih delcev. Tudi sklopka in večji navor (ravnokar menjal vztrajnik + sklopko). Tudi strošek 300€ ni zanemarljiv, če lahko s tem potem škodim ostalim delom avta...

Malo kolebam, zato zbiram mnenja ZA in PROTI. Najbolje bi bilo, če bi se našel nekdo, s takšnim motorjem, kot je moj - čipiranim, in bi bil pripravljen dati za en krog, da vidim / občutim razliko.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 06, 2014 1:03 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
Čipanje je vedno pozitivna stvar:) Sam sem imel do sedaj čipane tri avtomobile in nikoli nobenih problemov. Takrat ko rabiš avto potegne bolj, v splošnem pa se ti precej zniža poraba ponavadi. Moj glas je ZA:)


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu