Avtor Sporočilo

<  Tuning  ~  1.8 TSI tuning

OdgovorObjavljeno: Če apr 10, 2014 2:02 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
mtl je napisal/-a:
Sicer pa, a kateri od tunerjev sploh zapisuje splošne mape in ne prilagodi mape od konkretnega avtomobila?


Večina. Tisti, ki nima valjev defenitivno to počne, ker nima kje preverjati optimizacije, ki jo je naredil. No ena opcija je preizkus na cesti, ampak vemo, da to ni ravno strokovno, če odšteješ par stotakov za optimizacijo.

Če ti avto optimizira nekdo, ki ima valje bo najprej naredil meritev pri tovarniških nastavitvah, naredil popravke, naredil meritev, naredil popravek, spet meritev, .... itd dokler ni zadovoljivega rezultata. Kolikokrat se popravlja in dela ponovno meritev pa je odvisno od utečenosti in znanja tistega, ki dela optimizacijo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 16, 2014 10:14 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Po mar 24, 2014 5:25 pm
hehe s temi meritvami ste me toliko "razpalili" da sem se tudi jaz odločil pomerit moč. jutri grem v Udine s frendom, ki pelje eno malo močnejšo ameriško zadevo na valje ... pa bomo pomerili še mojega škodilaka. poročam.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 16, 2014 10:18 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
dejc je napisal/-a:
Večina. Tisti, ki nima valjev defenitivno to počne, ker nima kje preverjati optimizacije, ki jo je naredil. No ena opcija je preizkus na cesti, ampak vemo, da to ni ravno strokovno, če odšteješ par stotakov za optimizacijo.

Če ti avto optimizira nekdo, ki ima valje bo najprej naredil meritev pri tovarniških nastavitvah, naredil popravke, naredil meritev, naredil popravek, spet meritev, .... itd dokler ni zadovoljivega rezultata. Kolikokrat se popravlja in dela ponovno meritev pa je odvisno od utečenosti in znanja tistega, ki dela optimizacijo.

Hm, bi rekel, da je to nujno za kakšne custom predelave, ko se posega tudi v strojne dele.
Za serijske avtomobile pa mislim, da to ni nujno potrebno. Se pa seveda ustrezno prilagodi mapa od konkretnega vozila. Predvidevam pa, da tukaj pridejo do izraza izkušnje tunerja.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če apr 24, 2014 1:47 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Po mar 24, 2014 5:25 pm
evo, se opravičujem za pozen odgovor, prazniki pa to ... ;)

meritve so pokazale - 197 HP in 304 Nm ... torej 3 HP manj in 6 NM manj od "reklamiranih"

italijan je rekel, da je tuning zelo solidno narejen in nima pripomb, odstopanje pa da je povsem normalno, sploh glede na to, da avto ni več nov :)

skratka, zadovoljen :pir:


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 2 od 2
21 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu