Avtor Sporočilo

<  Tuning  ~  Homologacija alu platišč

OdgovorObjavljeno: To feb 11, 2014 11:19 am
Češki fan!Prispevkov: 39Pridružen: Sr nov 21, 2012 11:27 am
Lep pozdrav.
Na feliciji imam poleti dimenzije gum 175 60 14, ker pa je cena le-teh visoka, razmišljam o dimenziji 185 60 14.Za to bi pa rabil homologacijo.Kako je s tem? Lani sem kupil rabljene alu 14 col, brez papirjev.
lp, Robert

p.s. upam da nisem po nepotrebnem odpiral nove teme


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To feb 11, 2014 11:45 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Dolga leta nazaj sem to rešil tako, da sem si izposodil platišča istih dimenzij s papirji, šel na homologacijo in jih potem zamenjal. Kakšnih težav na tehničnih nisem imel, lahko pa da so se pogoji in pregledi od takrat zaostrili.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr feb 12, 2014 9:41 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Platišča niso problem, če so enakih mer kot originalne (cole, ET....)

Pnevmatike pa daš na platišča in pelješ homologirat pomoje. Pokliči na Avtokrko, kjer se tudi ukvarjajo z homologacijo. Vpis stane tam med 20-30€, če se prav spomnem.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 16, 2014 12:31 pm
Češki fan!Prispevkov: 39Pridružen: Sr nov 21, 2012 11:27 am
Ravno taka platišča imam:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... ref=search

Je sploh možno take homologirat na feliciji? Kje bi kake papirje dobil?
Se bom pa tudi jutri na Avtokrki pozanimal.
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 16, 2014 5:00 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Zdaj, nekaj možnosti imaš:

1.Kontaktiraš prodajalca oz. zastopnika teh platišč, če bi se dalo dobiti papirje od njih;

2. http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... start=1700 V tej temi ali kako drugače najdeš človeka ki ima po možnosti papirje od teh platišč;

3. Dobiš papirje od teh platišč in v photoshopu spremeniš podatke za tvoje pnevmatike ki bodo gor nameščene (ali pa kdo drug).


Drugače pa načeloma, če imaš ti papirje od platišč in je gor vpisana velikost pnevmatik, ki bi jih rad imel na avtu, jih moraš montirati na avto, peljati homologirati in ti jih vpišejo (če ne gledajo čez rob).

Pomoje pa tisto razliko v ceni preplačaš z iskanjem teh papirjev, homologacijo in vožnjo gor in dol?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po apr 21, 2014 5:40 pm
Češki fan!Prispevkov: 39Pridružen: Sr nov 21, 2012 11:27 am
Sem rešil situacijo.Papirje mi je en zrihtal.Sem montiral na auto in odpeljal na tehnični, so vse poslikali, in nato sem dobil po pošti domou potrjen homologacijski kartonček. Po ovinkih je razlika občutna, žal pa opažam da se je poraba plina kar precej dvignila.
lp, pa hvala vsem za pomoč


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 24, 2014 2:03 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Majhen dvig je normalen (nekaj težja guma in širši dotik tal), večji pa po mojem mnenju ni vpliv gum.
Recimo pri jajčku doma je razlika med gumami 185/50/16 z alu platišči in gumami 175/60/15 z železnimi platišči cca. pol litra, vendar so alu platišča z gumami vsaj še enkrat težja od zimskih in ga predvsem to baše.
Pri tebi pa sedaj tudi števec kaže krajšo prevoženo razdaljo, ker imaš sedaj večji obseg gume.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
7 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron