Avtor Sporočilo

<  Tuning  ~  1.2 TSI 105 chip tuning

OdgovorObjavljeno: Po mar 18, 2013 6:06 pm
Češki fan!Prispevkov: 34Pridružen: Po mar 18, 2013 5:58 pm
Pozdravljeni,

Sem kar dosti prebrskal po internetu, pa so same kregarije na to temo.
ABT ponuja čip kot dodatno opremo in še garancijo dajejo.
Potem se oglašajo tisti, ki pravijo da 1.2 mlinčka niti podrazno nebi "matrali" s čipom.

Sem pa zasledil tudi eno temo na tem forumu, ko si je nekdo roomsterja hotel čipirat, (pa neki izpuh menjat itd), ampak je vse potihnilo.

Torej kakšno je vaše mnenje in ali ima kdo to DEJANSKO že narejeno in se vozi naokoli s čipom?

Npr: http://www.mtm-online.de/en/Skoda/Yeti/1-2-TSI-77-kW-105hp-Front?FZID=Yeti77


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 18, 2013 7:56 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Imaš tudi pri nas in sicer 130HP in 215Nm. Če mene vprašaš - jaz bi dal brez oklevanja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 18, 2013 9:12 pm
Češki fan!Prispevkov: 34Pridružen: Po mar 18, 2013 5:58 pm
Sem zasledil tudi tunerje pri nas.
Ampak ravno toliko kot jih je, ravno toliko je konkretno različnih mnenj.
OK, za tiste oldschool 1.8T ali pa 1.9TDI so bili načeloma vsi OK.
Pri teh 1.2 in pa novih zadevah, pa se mnenja zelo krešejo...
Plus to, da nikjer še nisem zasledil, da bi kdo dejansko kakšno stvar o čipanem 1.2TSI iz prve roke napisal...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 18, 2013 9:41 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
ABT želi za "čipanje" cca. 1.500€. V Sloveniji imaš dva zastopnika in pri obeh identično ceno brez pogajanj za nižjo ceno. Poleg tega to ni spreminjanje "mape" temveč ABT ponuja za 1.2 TSI box (škatlico) katero vstavijo med elektronko in motor.

Kolega ima čipano 1.2 TSI z opravljenimi meritvami na valjih pred in po posegu. Odločil se je za srednjo pridobitev moči oz. "manj navito" varjanto - +10 KM in +25 Nm navora. Od predelave je cca. 5 mesecev in naredil je dodatnih cca. 10.000 km. Možne so tudi močnejše predelave za katere se mora pač vsak sam odločiti.

Graf in podatki pred in po posegu:
Slika


Pravi, da je razlika precej opazna. Predvsem je manj prestavljanja. Na avtocesti v večje klance prej v 6. prestavi sploh ni bilo pospeševanj oz. je bil včasih že pojemek, sedaj lahko pusti v 6. in pospešuje primerljivo kot prej v 5 (hitrosti cca. 140 kmh). Seveda pa to ne naredi iz tega mlinčka nekega športnika. :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To mar 19, 2013 5:59 pm
Češki fan!Prispevkov: 34Pridružen: Po mar 18, 2013 5:58 pm
Hvala za dober odgovor.
Sicer bi se čipalo roomsterja, ki ima samo 5 prestav.
Vem, da pri ABTju je cena astronomska, sem pa zasledil da celo neko garancijo dajejo zraven. In to ne na delovanje elektronike, ampak kar tako, kot tovarna. Ampak to po moje za Audi.
Skratka, bom preveril pri tunerjih. Je pa zanimiva ta "srednja" opcija :cool:
Mislim pa, da če voziš s pametjo, da neke škode ne moreš povzročit. In tudi nismo več mulci, da bi ga žgali na polno. Pač konje in navor se drugje rabi. Bolj ležerna vožnja, kakšno prehitevanje, bolj naložen avto se manj matra ipd. Ali pa tako kot si omenil - klanci na AC ipd...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 19, 2013 6:19 pm
Simply cleverPrispevkov: 472Kraj: PrekmurjePridružen: Ne nov 13, 2011 5:48 pm
Naredimo en skupinski tuning (čipanje) pa dobimo še kak popust :twistedevil: ;#


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 19, 2013 6:48 pm
Češki fan!Prispevkov: 34Pridružen: Po mar 18, 2013 5:58 pm
Dostikrat je kakšna akcija pri tunerjih, da če jih več pride, naredi skonto :cool:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 19, 2013 6:51 pm
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
tudi 1,2 tsi ze skoraj vsi cipajo. 1500 eur je pa precenjeno ene 3-4 krat :N:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 19, 2013 6:54 pm
Češki fan!Prispevkov: 34Pridružen: Po mar 18, 2013 5:58 pm
Spet vprašanje, kaj dobiš za 1,5k zraven. Tovarniško garancijo? Ker pri ABT recimo je to kot dodatna oprema.
Sicer pa sem nekje zasledil, da se lahko tudi pri naših tunerjih nekaj doplača za garancijo na motor? Pač prek zavarovalnice al kako že imajo to porihtano. Ne vem pa točno...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 19, 2013 9:06 pm
Češki fan!Prispevkov: 47Pridružen: Ne sep 19, 2010 9:10 pm
Kako je pa z tovarniško garancijo? Pred rednim servisom odklopiš škatlico? Kako je potem v primeru softverskega tuninga?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 19, 2013 9:35 pm
Češki fan!Prispevkov: 34Pridružen: Po mar 18, 2013 5:58 pm
Ne vem kako delajo pri VAG grupi, vem pa da je RSR kolegu delal Astro GTC in na servisu niso pogruntali, da je bil čipan. Še pod garancijo so mu menjali neke stvari bp.
Predvidevam pa, da če bi se poglobili v zadevo, da bi videli to.
Sicer pa mislim,da za redni servis sploh ni variante, da bi se kaj poglabljali v to. Drugo pa je, če gre za uveljavljanje garancije. Takrat pa bi bilo bolje, da se na serijsko naštima.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 22, 2013 1:20 pm
Simply cleverPrispevkov: 472Kraj: PrekmurjePridružen: Ne nov 13, 2011 5:48 pm
Poslal sem povpraševanje RSR-u za čipanje 1.2tsi 105ps.
Odovor: :blush:

Pozdravljeni,



Zaradi slabe kvalitete teh motorjev smo se odločili, da optimizacije nimamo v ponudbi.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 22, 2013 9:15 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 71Pridružen: Pe mar 08, 2013 10:18 pm
Sicer nimam ravno bencinca ampak vseeno.

Pred petimi leti sem kupil cordobo 1.4 TDI 55 kW, trije cilindri. Takrat so vsi oh in ah to ne bo šlo, to je švoh, to je kosilnica, to bo crkovalo itd.

Zadevo sem čipal v Prekmurju za zmerno ceno. Sedaj ima malček:

Vozilo PS KW Navor
org mod. org mod. org mod.
Cordoba 1.4 TDI 70 75 100 55 74 155 210

V petih letih sem prevozil cca 140 000 km in do sedaj na motorju razen ene podtlačne cevi (vožnja v rezervnem programu) nismo ob rednem vzdrževanju delali nič.

Čipanje za 1500 € se mi zdi neumnost, raje bi si kupili močnejši avto, če pa se čipa za 200 - 300 € je pa druga pesem.

Ker imam s čipanjem dobre izkušnje lahko le priporočam, pa pozabite valje, če po čipanju ne opazite znatne razlike, pri pospeških, navoru in končni hitrosti, je slabo narejeno in vam ne pomaga noben graf.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So mar 23, 2013 8:10 am
Češki fan!Prispevkov: 34Pridružen: Po mar 18, 2013 5:58 pm
ales81 je napisal/-a:
Poslal sem povpraševanje RSR-u za čipanje 1.2tsi 105ps.
Odovor: :blush:

Pozdravljeni,



Zaradi slabe kvalitete teh motorjev smo se odločili, da optimizacije nimamo v ponudbi.



Hm...
Kje so zdaj tisti, ki se vozijo s čipanimi 1.2 TSI naokoli :hmm:
Saj ravno zato sem odprl temo, ker je veliko ljudi proti, so pa tudi vneti zagovorniki, da nima bit kaj...
V temi je omenjen samo eden, pa še to z "reduciranim" čipanjem.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 04, 2014 9:42 am
Češki fan!Prispevkov: 34Pridružen: Po mar 18, 2013 5:58 pm
ales81 je napisal/-a:
Poslal sem povpraševanje RSR-u za čipanje 1.2tsi 105ps.
Odovor: :blush:

Pozdravljeni,



Zaradi slabe kvalitete teh motorjev smo se odločili, da optimizacije nimamo v ponudbi.



sem si mislil, da se je po nekem času že kaj spravil delat okoli teh motorjev, pa sem poklical in isti odgovor dobil. In tudi nikoli jih ne misli čipat.

Pri css tuning ali pa skn pa imajo normalno v ponudbi.

Očitno še vedno nobenega ni na forumu, ki bi si dal to naredit?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 08, 2014 4:46 pm
Češki fan!Prispevkov: 36Pridružen: Sr jul 13, 2011 8:09 pm
Še čakamo da gre garancija mimo, oz. se špara dinarčke za nekaj dosti močnejšega...
So pa pri CSS tuning končne številke mamljive :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 09, 2014 11:06 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
upiwaly je napisal/-a:

sem si mislil, da se je po nekem času že kaj spravil delat okoli teh motorjev, pa sem poklical in isti odgovor dobil. In tudi nikoli jih ne misli čipat.

Pri css tuning ali pa skn pa imajo normalno v ponudbi.

Očitno še vedno nobenega ni na forumu, ki bi si dal to naredit?


Za koga na forumu ne vem, lahko ti pa povem za kolega, ki je svojo karavanko čipal pri cca. 20.000 km (zgornji grafi so od te). Sedaj je že na preko 50.000km (dela nekaj več km letno kot je prvotno predvideval) in za enkrat še ni imel nobene težave. To ne pomeni, da ne more iti jutri kaj narobe...

Kar se pa slabe kvalitete 1.2 motorja tiče - ima kdo kakšno informacijo, da bi kdo imel večje težave? Prvotne težave z verigo in loputo turbine naj bi bile do sedaj že na vseh odpravljene.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
32 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron