Avtor Sporočilo

<  Tuning  ~  Prednje in zadnje zavore VW Golf GTI 2.0 TFSI na O2 1.9TDI

OdgovorObjavljeno: So feb 11, 2012 12:23 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
A kdo mogoce ve, kaj vse bi potreboval pri komplet zamenjavi originalnih zavor na O2 Combi 1.9TDI (letnik 12/2006) z zavorami od VW Golfa MK5 GTI 2.0 TFSI (prednje in zadnje celjusti, diski (310mm in 290mm) in ploscice). Gre zadeva sravf na sravf, ali je potrebno kaj predelovat podvozje in kaksno drugo servo pumpo in se kaj drugega?

Kako pa kaj vpliva elektronika enega in drugega avta? Jaz imam na Octavii samo ASR, na Golfu pa je bil se ESR zraven.

--
Lp, tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So nov 16, 2013 8:01 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
Zadeva sedaj postaja vedno bolj aktualna, sej se je z novo službo krepko izboljšalo finančno stanje, tako da ponovno obujam temo...a mogoče sedaj ve kdo, kako je z montažo zavor od Golfa V GTI na O2 Combi 1.9TDI? Je zadeva izvedljiva brez večjih zapletov in kaj vse potrebujem (poleg diskov, čeljusti, ploščic, cevi za napeljavo in zavornih cilindrov)?

Hvala za odgovore in lep pozdrav,
tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 07, 2016 3:14 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
Če se bo mogoče kdo podajal v podoben projekt, naj povem, da sem na moji O2 1.9TDI izpeljal ta projekt.

Zadeva je dokaj enostavna in vse paše skupaj šravf na šravf. Je pa potrebno v nekaterih primerih zamenjat tudi sprednje akšenkle, saj je nosilec za zavorno čeljust pri akšenklih za 50mm v enem kosu skupaj z akšlenkom. Po zemenjavi 50mm akšlenka s 55mm pa je potrebna tudi zamenjava prednjih amortizerjev.

Če koga kaj več zanima, mi lahko piše na PM.

Lp,
tomyn18


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron