Avtor Sporočilo

<  Tuning  ~  Čipiranje Kodiaq-a

OdgovorObjavljeno: Ne okt 06, 2019 7:26 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Ne okt 06, 2019 6:44 pm
Pozdravljeni.

Zanima me ali je ze kdo cipiral Kodiaq-a. (predvsem 2.0 TDI, 150 KM)

Je mozno kje cipirati z originalom, da torej ostane garancija? Baje, da je to mozno, samo je drazje (1000-2000 eur?)

Hvala za kakrsne koli informacije/izkusnje.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 02, 2020 3:09 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: Po mar 02, 2020 3:06 pm
Si dobil kakšno informacijo? Jaz bi dal čipat Kodiaq RS.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 02, 2020 8:21 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Ne nov 19, 2017 7:58 pm
@Dvojka

Super. Lahko pricakuješ cc 300 km in 600 nm. To bi z veseljem preizkusil. Če imaš še v garanciji, lahko optimizacijo narediš pri komu, ki ti nudi garancijo za primer okvare motorja, menjalnika ali turbine. Previden bi bil pa tam, kjer obljubljajo, da se da to skriti in da se ne bo to videlo. Pogumno in srečno.

Mi je pa Kodiaq RS zelo privlačen avto z ogromno tuning potenciala. Bi ga takoj vzel in vanj vložil cc 20k € in bil bil bomba. Čestitam za nakup. Kakšno sliko ali pa novo temo odpri v avtomobili uporabnikov :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 03, 2020 11:47 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: Po mar 02, 2020 3:06 pm
Poznaš kakšno tako podjetje? Cena niti ni pomembna ne grem pa čipat, če izgubim vso garancijo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 03, 2020 5:04 pm
Škoda loverPrispevkov: 161Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Kokr mi je znano to počne samo ABT ki je uraden tunner vw grupe.
https://www.abt-sportsline.de/skoda-tun ... 81!F38A895
Cene boljs da ne gledas ni vredno. Kokr je meni znano iz prvih modelov passatov je bil ta motor katastrofa crkoval kot po tekocem traku. Upam da so ga zdaj popravili saj je ze toliko let na tržiscu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 03, 2020 6:00 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: Po mar 02, 2020 3:06 pm
Kokr vidim majo pr abt tuning na 270KM in 540NM kar se mi ne zdi ravno impresivno. Če bi že dal bi hotel cca 300KM. Se pravi čipanje odpade in čakam da bo Škoda sproducirala V6 :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 03, 2020 6:08 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: Po mar 02, 2020 3:06 pm
rstdi je napisal/-a:
@Dvojka

Super. Lahko pricakuješ cc 300 km in 600 nm. To bi z veseljem preizkusil. Če imaš še v garanciji, lahko optimizacijo narediš pri komu, ki ti nudi garancijo za primer okvare motorja, menjalnika ali turbine. Previden bi bil pa tam, kjer obljubljajo, da se da to skriti in da se ne bo to videlo. Pogumno in srečno.

Mi je pa Kodiaq RS zelo privlačen avto z ogromno tuning potenciala. Bi ga takoj vzel in vanj vložil cc 20k € in bil bil bomba. Čestitam za nakup. Kakšno sliko ali pa novo temo odpri v avtomobili uporabnikov :D


Zaenkrat nimam nič slik :) Je pa točno tale avto: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... NA%20ZAL...
Če ga pa želiš probat pa se dogovriva kadarkoli :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 03, 2020 9:39 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Ne nov 19, 2017 7:58 pm
Drugemu priporočati tunerja je malo nelagodno, ker ne veš kakšne želje in pričakovanja ima drugi. Pa tudi za motorje Kq RS nisem neke raziskave delal. Če bi bil jaz lastnik, bi si tole npr. vzel za izhodišče:
- http://www.jdengineering.nl/2-0-tdi-240pk-biturbo/
- https://mcchip-dkr.com/en/news/chiptuni ... di-stage-1
- RSR Tuning center / Revo

Naredil bi še optimizacijo DSG-ja. Izbral bi TVS ali nekaj podobnega. Potem bi iskal podjetje, ki je najboljši približek temu in nudi tudi garancijo.

Pred 3 leti sem za optimizacijo motorja in DSG skupaj z garancijo dal 1.600 eur v Nemčiji in se v eno smer peljal 800 km. A denar mi ni bil toliko pomemben, kot pa da lahko avto uporabljam brezskrbno in se ne ukvarjam, kaj bo, če pride do okvare. RS-ko sem dal optimizirat 4 mesce staro. Na rednem servisu so takoj ugotovili, da je bilo poseženo v elektroniko in narejena optimizacija. So bili pa toliko prijazni, da so me o tem obvestili in mi dali možnost, da se servis ne naredi, kajti ko se podatki pošljejo naprej v bazo, je dokončno konec z garancijo.

In še najpomembnejše, enkrat ko se za to odločiš, ti nikoli ne sme biti žal in se spraševati, kaj če... In še življenje je prekratko, da bi čakal na iztek garancije ...

Za preizkus sva pa zmenjena. Bova menjala :D


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
8 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu