Avtor Sporočilo

<  Tuning  ~  Čipiranje octavije

OdgovorObjavljeno: Ne okt 04, 2015 1:30 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: So avg 15, 2015 9:36 pm
Zanima me kje se splača čipirat avto, pri CSS ali RSR ali je mogoče kakšna firma bližje mene. Sem iz Logarske doline?

Hvala in lep pozdrav


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr nov 04, 2015 2:03 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 71Pridružen: Pe mar 08, 2013 10:18 pm
Poskusi www.vizual.si sam sem bil zelo zadovoljen, do sedaj sem pri njih čipal 5 vozil in so bili precej cenejši od teh, ki si jih naštel.

Lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 05, 2015 2:23 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 182Kraj: PrevaljePridružen: To avg 24, 2010 1:24 pm
VStuning Celje :jeah:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če nov 12, 2015 5:52 pm
Češki fan!Prispevkov: 47Pridružen: Ne sep 19, 2010 9:10 pm
japanac je napisal/-a:
Poskusi http://www.vizual.si sam sem bil zelo zadovoljen, do sedaj sem pri njih čipal 5 vozil in so bili precej cenejši od teh, ki si jih naštel.

Lp


Kako pa lahko preveriš, da je povečanje moči res takšno kot ga navajajo na njihovi strani?
Katere avte si pa dal čipati, ali se je poraba kaj znižala?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 19, 2015 9:54 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 71Pridružen: Pe mar 08, 2013 10:18 pm
Lentus je napisal/-a:
Kako pa lahko preveriš, da je povečanje moči res takšno kot ga navajajo na njihovi strani?
Katere avte si pa dal čipati, ali se je poraba kaj znižala?


Se oproščam, sem spregledal vprašanje.

Moram priznati, da nisem šel na valje, da bi meril ali sem dobil res toliko konjev, kot jih obljubljajo. Če bi gledal izključno na moč bi si kupil močnejše vozilo, nisem več neki "mulo", ki bi se preganjal po naših cestah, pa tudi kazni so precej višje, kot so bile v moji mladosti.

Sem pa bil z vsemi posegi več kot zadovoljen. Sicer pa "mapo" poberejo iz čipa in pošljejo v Nemčijo k njihovemu partnerju, ki zadevo ponastavi in jo pošlje nazaj (v tem času se gre na kavico) in potem jo naložijo na čip popravljeno. To je cela znanost. So pa bili 3x cenejši kot kateri primerljiv, je pa tudi res, da že 2 leti pri svojih avtih nisem imel nobene potrebe po čipanju.

Čipali so nam:

- VW Passat TDI 90 KS
- VW Audi A4 1.8 t 150 KS
- VW Golf plus 90 KS
- Seat Cordoba TDI 75 KS
- MB 220 CDI 143 KS

Poraba je v povprečju cca 0,5 litra nižja pri normalni vožnji, lahko tudi več. Je pa to relativno, saj ima po čipanju vozilo večji navor (sami smo vozila čipali zaradi navora in ne zaradi konjev) in se hitro zgodi, da se spozabiš . . . :twistedevil: .

S Cordobo smo po čipanju naredili največ cca 140k km, poraba je spodaj:

https://www.spritmonitor.de/en/detail/565493.html

Razen podtlačne cevi (vožnja v rezervnem programu) za 30 € je bilo vse samo redno vzdrževanje.

Na primer, zadnjo smo dali čipat Toyoto RAV4 2.2 177 KS (sicer k drugemu, ker je programsko in fizično odstranil še DPF filter), po čipanju naj bi imela 215 konjev in mislim da 480 Nm navora (prej 400 Nm).

Avto pospešuje in sploh gre . . . . brutalno. ;#

Oče je imel prej porabo med 8 in 8,5 litri, sedaj že nekaj tankov enakih relacij 7,2 litra (je pa star 67 let, ni ravno divjak). :dirkac:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 22, 2015 9:21 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po okt 26, 2015 3:38 pm
Jaz sem cipal svojo octavio letnik 2002 1.9 tdi (110 km) na 140 km pri ASR rudolf pred kakimi 2 letoma, placal sem okoli 300 eur (to je z K&N sportnim filtrom).
Avto gre malo boljse, ni neke ful razlike, ampak se opazi.
Poraba je bolj al manj ista.
Je pa vecji uzitek vozit avto, ko das v drugi gas in kar cvilijo gume.
Stari program sem dobil na cd-ju, ce bi ga kdaj slucajno hotel "odcipat" :)

Evo video prej in potem:
https://www.youtube.com/watch?v=DOJ_mIPrGW4
https://www.youtube.com/watch?v=z71mczYES9I


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jun 10, 2018 10:32 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
no da vprasam se sam, 2.0tdi 135kw dsg, je varno, kako prenese dsg to? ima kdo izkusnje s TH performance iz Zg?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 12, 2018 12:46 am
Škoda voznik!Prispevkov: 67Pridružen: Če sep 01, 2016 8:54 pm
Kolko vem je varno.... bi moja ze bila optimizirana na 220 konjev vendar me zeza garancija... to da se zadeva ne vidi je lari fari... vse se vidi...

Kolko vem pa moras se dodatno dsg optimizirat drugace nebo dolgo delal...
Lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 12, 2018 9:32 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Ne nov 19, 2017 7:58 pm
Optimizacija motorja in DSG za RS TDI je varna do 220 km in 450 nm. Po mojemu vedenju in spremljanju tujih forumov je stotine RS TDi bilo optimiziranih, pa je bila mogoče okvara ali dve, pa še to vprašanje, če je bila vzrok optimizacija.

Na trgu je ogromno podjetij, ki ti zagotavlja garancijo za primer škode. Če te skrbi, se odločiš za podjejte, ki je preverjeno, se pravi, da je bilo optimiziranih ogromno Škod in da nudijo garancijo. Pri tem cena naj ne igra bistvenega pomena. Nekaj sto evrov prihranka ne odtehta skrbi, ali bo nekaj odpovedalo.

Sam sem za optimizacijo motorja in menjalnika ter skupaj z garancijo plačal 1500 EUR. Ogromno? Da. Bi naredil pri nekomu nepoznanemu za pol manj in brez garancije? Ne.

Skrbi glede vzdrđljivosti DSG se zmanjša v vgradnjo močnejše sklopne, npr. Sachs, ki brez težav zmore 550 nm. Cena sklopke z vgradnjo pride od 900 EUR dalje. Možna je sicer tudi nadgradnja DSG v sedem prestav, vendar je strošek tega kar velik. Meni je prva možnost povsem ustrezna in skupaj z ostalimi nadgradnjami pomeni 240 km in 500nm. Za kaj več pa je bolje vzeti bencinarja, s katerim je mogoče doseči veliko več moči.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jun 13, 2018 8:03 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
rstdi kje si opravil optimizacijo, lahko tudi na zs


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
10 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu